طراحی سایت
شنبه 29 تير 1398.
تاریخ شمسی :
السبت 18 ذو القعدة 1440.
تاریخ قمری :
Jul 20 2019.
تاریخ میلادی :

شناسه خبر: 7276

روزنامه زنجیره‌ای شرق در یادداشتی به قلم سردبیر دلیل بی‌اعتمادی مردم به دولت روحانی را واکاوی کرده و ضمن هم‌سو خواندن اپوزیسیون ضد انقلاب با منتقدین دولت نوشت: اینکه مردم به عملکرد دولت روحانی بی‌اعتماد هستند این هم تقصیر دولت قبل است!

به گزارش قابوس نامه به نقل از خبرگزاری دانشجو، در بخشی از این یادداشت آمده است:« دولت احمدي‌نژاد با بيانِ مکرر خلاف واقع مردم را به دستگاه اجرائي كشور بي‌اعتماد كرد. اگر اكنون اقناع‌كردن مردم به‌ دشواري صورت مي‌گيرد، از نتايج عملكرد اين دولت است. چيزي كه اصولگرايان هنوز به آن باور ندارند و با اينكه دولت روحاني قربانيِ اين طرز تفكر است، به او حمله مي‌كنند.»

نویسنده افزوده است:«از اين منظر آنان با اپوزيسيون هم‌داستان هستند. برخي اصولگرايان از مردمي حرف مي‌زنند كه مطابق خواسته آنان سياست‌ورزي مي‌كنند. همان‌طور كه اپوزيسيون از مردمي حرف مي‌زند كه مطابق رؤياهاي آنان سياست‌ورزي مي‌كنند.»
فارغ از اینکه دولت‌های نهم و دهم چه کرده و یا انجام ندادند و اصولگرایان شدیدترین انتقادها را نیز به همان دولت‌ها داشتند و رئیس‌این دولت بارها اعلام کرده بود که اصولگرا نبوده و نیست و شدیدترین حملات جریان انحرافی نیز متوجه جریان انقلابی و اصولگرا بوده است روزنامه‌های زنجیره‌ای و مدعیان اصلاحات در طول بیش از پنج سال گذشته همه تقصیرها را به گردن دولت‌های سابق انداخته‌اند!

در این راستا عجیب نیست که سردبیر شرق بی‌اعتمادی مردم به عملکرد دولت را نیز به گردن دولتمردان سابق بیندازد تا از دولت مطلوب خود سلب تکلیف نماید.

نکته پایانی اینکه دیگر زمان چنین فرار به جلو‌هایی گذشته است و مدعیان اصلاحات بایستی مسئولیت عملکرد خود را بپذیرند.

حکم مشاوری سیف صدای زنجیره‌ای‌ها را هم درآورد

روزنامه آفتاب یزد در مطلبی نوشت:«انتصاب سیف به عنوان مشاور پولی و بانکی رئیس‌جمهور، آن هم در شرایطی که وی در مظان برخی اتهامات است به‌قدری سؤال برانگیز بود که واکنش‌های منفی نسبت به آن به سرعت در محافل رسانه‌ای و سیاسی بازخورد یافت.حسن روحانی در حکمی که به تازگی صادر کرد با استناد به توان علمی و سوابق مدیریتی سیف، او را به سمت مشاور خود منصوب کرد.صدور این حکم انتصاب در شرایطی صورت گرفت که حرف و حدیث‌ها‌ درخصوص عملکرد سوء سیف در دوران مدیریتش بطور جدی او را در مظان اتهام قرار داده بود».

این روزنامه زنجیره‌ای در ادامه نوشت:«سیف از دوستان نزدیک تیم روحانی است که مدیریت او ظرف چند ماه بازار سکه و ارز کشور را تا آستانه یک فاجعه پیش برد...حال سؤال این است چرا در شرایطی که از سیف رفع اتهام نشده و به عبارتی به نظر می‌رسد همچنان پایش در موضوع تخلفات ارزی گیر است، از سوی رئیس‌دولت برایش حکم رسمی مشاورت رئیس‌جمهور صادر می‌شود؟ حتی اگر پای سیف را در این موضوعات گیر ندانیم، سابقه مدیریت او بر بانک مرکزی که در میان مردم و مسئولان مخالفان زیادی دارد و نشان‌دهنده تقریبا یک افتضاح تمام عیار بوده چگونه موجب صدور حکم جدید شده است؟».

گفتنی است قیمت دلار در زمان ریاست سیف بر بانک مرکزی از 3300 تومان به حدود 12 هزار تومان صعود کرد. همچنین واگذاری 18 میلیارد دلار ارز به قیمت 4200 تومان (یک‌سوم قیمت) در کمتر از 2 ماه، محصول دوره مدیریت سیف در بانک مرکزی است. سیف همچنین در کنار نهاوندیان از معرفان عبدالرسول دری‌اصفهانی برای عضویت در تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای (به عنوان مشاور ارشد مالی و بانکی) محسوب می‌شود.لازم به ذکر است که حجت‌الاسلام محسنی‌اژه‌ای سخنگوی قوه قضائیه اخیرا تصریح کرد پس از دستگیری

عناصر اخلالگر و رانت‌خوار در بازار، به دانه درشت‌هایی مانند عراقچی و سیف رسیده‌اند.

شورای امنیت را مستثنی نکنیم حتی اگر ترامپ برگزارکننده جلسه آن باشد!

روزنامه ایران دیروز درباره موضوع حضور یا عدم حصور روحانی در مجمع عمومی سازمان ملل نوشت: «ایران در حال حاضر نسبت به سیاست‌های ایالات متحده شکایتی را به دادگاه لاهه که رکن قضایی سازمان ملل متحد است ارائه کرده است، به نظر می‌رسد که مسائل و تصمیمات شورای امنیت و سایر ارکان سازمان ملل در تصمیمات این دادگاه بی‌اثر نباشد، حداقل به عنوان مستندات در صدور حکم نهایی مهم هستند. اگر می‌توانیم در همه ارکان سازمان ملل شرکت کنیم، انتظار می‌رود که شورای امنیت را مستثنی نکنیم، حتی اگر ترامپ برگزارکننده جلسه آن باشد. دست و پنجه نرم کردن با قدرتمندان نشانه اعتماد به نفس است و نه برعکس آن.»

جوش و خروش حامیان دولت برای حضور روحانی در نشست سالانه مجمع عمومی سازمان ملل و حضور در جلسه شورای امنیت به ریاست ترامپ، در شرایطی است که همین طیف پیش از این برای فرار از مسئولیت‌پذیری و پاسخگویی در قبال خسارت محض برجام، دوگانه اوبامای خوب ـ ترامپ بد را پمپاژ می‌کردند!

نیکی هیلی سفیر آمریکا در سازمان ملل متحد گفته است که ترامپ قصد دارد در دوره ریاست خود بر شورای امنیت سازمان ملل یکی از نشست‌های این شورا را به بررسی نحوه اعمال فشار بیشتر بر ایران به‌خاطر نقض قطعنامه‌های سازمان ملل اختصاص دهد! عدم حضور رئیس‌جمهور در مجمع عمومی سازمان ملل می‌تواند پاسخ قاطعانه‌ای به هتاکی‌های رئیس‌جمهور آمریکا باشد.

در بخش دیگری از این مطلب آمده است: «سفر آقای روحانی به نشست سالانه مجمع عمومی سازمان ملل و نیز حضور یا عدم حضور در جلسه شورای امنیت که به ریاست ترامپ تشکیل می‌شود، به یکی از موضوعات جذاب برای گفت‌وگوی کارشناسان در عرصه عمومی تبدیل شده است. نفس چنین گفت‌وگویی بسیار خوب است. متأسفانه مباحث سیاست خارجی کشور در گذشته کمتر محل بحث و گفت‌وگو بود. فقط پس از برجام است که این گفت‌وگوها رواج یافت.»
رواج گفت‌وگو درباره سیاست خارجی دستاورد جدید برجام!

اندر حکایات دستاورد تراشی حامیان دولت برای برجام، پس از افزایش عمر خلبان‌ها، بیفزایید رواج گفت‌وگو درباره سیاست خارجی را! اصلا اگر برجام را نداشتیم، چه چیز داشتیم؟!

ایران در ادامه نوشت: «یک علت مهم این بود که مخالفان برجام از چنان قدرت و مصونیتی برخوردار بودند که بتوانند ابراز مخالفت یا حتی تخریب کنند و کسی نیز مانع آنان نشود.»

متأسفانه حامیان دولت مرزی میان نقد و تخریب قائل نیستند و هرگونه انتقاد به برجامی که دایره تحریم و فشار را گسترده‌تر کرد را برنمی‌تابند و تخریب می‌نامند. دروغ‌پردازی‌های ارگان دولت در شرایطی است که سال گذشته، دولت مدعی آزادی بیان و شفافیت تنها در ده روز بیش از 60 شکایت از کیهان به دادسرای فرهنگ و رسانه تسلیم کرد.

روحانی با کمال تواضع به‌اشتباهات خود اعتراف کند

روزنامه زنجیره‌ای همدلی در گزارشی با عنوان «روایتی از پشیمانی» به موضوع ابراز گلایه و ناراحتی اصلاح‌طلبان بخاطر حمایت از روحانی نوشت:«اصلاح‌طلبان دل خوشی از روحانی ندارند و اخیرا به مناسبت‌های مختلف در رسانه‌های گوناگون از پشیمانی خود به خاطر حمایت از روحانی می‌گویند. آنها معتقدند که انتخاب‌ها و کارکرد آقای روحانی در دوره دوم عقب‌تر از رضایت نسبت به سال 92 است. بنابراین به زعم آنها دولت باید با صراحت و با قاطعیت و با کمال تواضع به‌اشتباه خودش اعتراف ‌کند. از همان سال ۹۲ اقتصاددانان و مدیران با تجربه حوزه اقتصاد کشور و حتی بخش خصوصی به روحانی می‌گفتند تیم شما در اقتصاد نه خبره است و نه هماهنگ؛ اما گویا روحانی زیر بار نرفته است. اصلاح‌طلبان از این بابت ضمن گلایه و داشتن دلخوری‌های جدی از آقای روحانی و برخی از دولتمردان او کماکان با توجه به شرایط حساسی که جامعه و مردم با آن درگیر هستند، مانند بحران‌های اقتصادی، مسائل‌اشتغال، بیکاری و بین‌المللی دولت را موردحمایت قرار می‌دهند.»

این روزنامه در ادامه به نقل از زیبا کلام فعال سیاسی اصلاح‌طلب نوشت:« من معتقدم هیچ چاره‌ای نداریم به جز حمایت و پشتیبانی دولت به رغم وضع فعلی چرا که ما در رای مردم و پای صندوق آمدن آنها برای انتخاب روحانی شریک و دخیل هستیم. کار صحیح این نیست که بگوییم دیگر با روحانی کاری نداریم. مردم بازیچه ما نیستند که بگوییم به فردی رای بدهید و بعد بگوییم دیگر با آن فرد کاری نداریم.»
مذاکره با شمر زمان!
ستون نگاه روز در شماره روز گذشته اعتماد به یادداشتی از یکی از نمایندگان لیست امید مجلس اختصاص یافته بود. عنوان این یادداشت این بود: «شمر امروز ترامپ است»

علی مطهری در این یادداشت نوشت: «استاد شهيد آيت‌الله مطهري در روز عاشوراي سال 1348 در حسينيه ارشاد تهران ضمن بحث «عنصر امر به معروف و نهي از منكر در نهضت حسيني» به كارنامه ما در امر به معروف و نهي از منكر پرداختند و از آنجا وارد مسئله فلسطين و كارنامه ما در اين موضوع شدند و از جمله فرمودند: «امروز بايد در و ديوار اين شهر با شعار فلسطين مي‌لرزيد» و از شعارهاي بي‌محتوا و بي‌خاصيت انتقاد كردند. استاد مطهري معتقد بود بزرگداشت واقعه كربلا نبايد به صورت يك عادت و يك سرگرمي دربيايد به طوري كه براي امروز ما اثري نداشته باشد، زيرا در اين صورت يزيدها و ابن‌زيادها و عمرسعدها هم در چنين مجالسي شركت مي‌كنند، همان‌طور كه شاه مخلوع نيز هر سال روز عاشورا در مدرسه سپهسالار در مراسم عزاداري عاشورا شركت مي‌كرد...»

این نماینده مجلس دهم در ادامه نوشته است: «بلكه اين واقعه بايد الهام‌بخش اين پيام باشد كه هر گاه ما در شرايط امام حسين عليه‌السلام قرار گرفتيم بايد همان كاري را بكنيم كه او كرد، زيرا او را امام و پيشوا و الگو و نمونه براي خود مي‌دانيم كه تا حد امكان بايد خود را مطابق اين الگو و نمونه بسازيم. لذا آن شهيد عزيز در آن سخنراني فرمود: «شمر امروز موشه‌دايان است، شمر امروزت را بشناس، شمر 1400 سال پيش مرد.» و موشه‌دايان نخست‌وزير وقت اسراييل بود. در محرم امسال بايد بگوييم «شمر امروز ترامپ است» زيرا او تمام قد در مقابل اسلام ايستاده است و به يك معني آب را به روي سپاه اسلام بسته است.»

آموزه‌های استاد شهید مرتضی مطهری و دیگر بزرگان و در راس آنها امام خمینی(ره) می‌تواند چراغ راهی برای عزت و استقلال و سربلندی این ملت باشد. این بزرگواران هیچ گاه نه از اخم نظام سلطه ترسی به دل راه دادند و نه با لبخند او فریفته شدند. آنها حافظه تاریخی بیدار جامعه ایران بودند و با توجه به عقبه استعمارگران اتکا و اعتماد به آنان را به هیچ عنوان قبول نداشتند. اکنون مقام معظم رهبری نیز امتداد همان نگاه و همان روند است. آنچه این بزرگان گفتند در موضوع برجام به وضوح به اثبات رسید اما چه می‌توان کرد با جماعت سهل‌اندیش که هیچگاه نمی‌خواهند بپذیرند با آتش نظام سلطه آبی برای ما گرم نمی‌شود بلکه خانمانسوز است.

خوب است آقای مطهری این سخنان را به برخی یادآوری کند. برخی هم طیفی‌های خودش که تا شنیدند ترامپ سخن از مذاکره آورده آب از دهانشان راه افتاد بی‌آنکه ذره‌ای به عزت این ملت بیندیشند. ضمن آنکه آقای مطهری طبق آموزه‌های استاد شهید، مطهری به این نکته هم توجه داشته باشند که میان شمر و عمروعاص فرقی نیست. آن یکی رودررو شمشیر می‌کشد و دیگری با لبخند خدعه و نیرنگ در کار می‌کند؛ به این ترتیب و از این منظر فرق میان ترامپ و اوباما، تفاوت میان شمر و عمروعاص است.

 انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

عکس | کاریکاتور | فیلم | صوت

جشن بزرگ زیر سایۀ خورشید در امام زاده یحیی ین زید(ع)/ تصاویر

جشن بزرگ زیر سایۀ خورشید در امام زاده یحیی ین زید(ع)/ تصاویر
جشن بزرگ زیر سایۀ خورشید در امام زاده یحیی ین زید(ع)/ تصاویر

اجتماع بزرگ خانوادگی (حجاب، حافظ حریم خانواده) /تصاویر

اجتماع بزرگ خانوادگی (حجاب، حافظ حریم خانواده) /تصاویر
اجتماع بزرگ خانوادگی (حجاب، حافظ حریم خانواده) /تصاویر

گنبدکاووس زیر سایۀ خورشید/ تصاویر

گنبدکاووس زیر سایۀ خورشید/ تصاویر
گنبدکاووس زیر سایۀ خورشید/ تصاویر

منطقه محروم سیدآباد گنبد میزبان همایش پیاده روی خانوادگی/ تصاویر

منطقه محروم سیدآباد گنبد میزبان همایش پیاده روی خانوادگی/ تصاویر
منطقه محروم سیدآباد گنبد میزبان همایش پیاده روی خانوادگی/ تصاویر

آئین غبارروبی حرم مطهر حضرت یحیی بن زید(ع)/ تصاویر

آئین غبارروبی حرم مطهر حضرت یحیی بن زید(ع)/ تصاویر
آئین غبارروبی حرم مطهر حضرت یحیی بن زید(ع)/ تصاویر

آرشیو

روز : ماه : سال :
هدایت به بالای صفحه