طراحی سایت
جمعه 25 آبان 1397.
تاریخ شمسی :
الجمعة 8 ربيع أول 1440.
تاریخ قمری :
Nov 16 2018.
تاریخ میلادی :

شناسه خبر: 5506

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه نینوا گلستان گفت: طبق آیه " تعاونوا علی البر و التقوی" به نظر من،بهترین تعاون و همکاری در تقوا  "وحدت کلمه " است، زیرا اگر "وحدت کلمه باشد هم عزت مسلمانان روز به روز بیشتر می شود وهم آنچه که مربوط به معارف دین است،  بیشتر انتشار پیدا می کند.

به گزارش قابوس نامه، حجت الاسلام جعفر رعایتی با بیان این مطلب در جمع مردم و مسئولین در مراسم یادواره 73 شهید روحانی گلستان ،بزرگداشت مقام مرحوم حجت الاسلام ابراهیمی(ره) و اولین سالگرد  تدفین شهید گمنام در حوزه علمیه منتظریه گنبد کاووس، افزود: امروز ما شاهد هستیم که سنی و شیعه دست به دست هم پشت سر ولایت فقیه در برابر دشمن می ایستند.

وی با تاکید براینکه امام(ره) سفارش می کردند که وصیت نامه شهدا را مطالعه کنید، اضافه کرد: وصیت نامه شهدا همه در یک جمله مشترک هستند و آن هم اینکه امام را تنها نگذاریم، ولایت فقیه را تنها نگذاریم، وحدت ما در عمل و حرف این است که وقتی فهمیدیم "اولی الامر" را باید اطاعات کرد و عزت و سعادت ما در حمایت از جایگاه رفیعی چون ولایت است، باید بدانیم عزتی که برای ما بوجود آمده چیزی جز در این مسیر نیست.

photo ۲۰۱۷ ۱۲ ۰۴ ۲۰ ۱۱ ۲۷

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه نینوا گلستان گفت: اگر امروز می خواهیم این عزت و سعادت باقی بماند و کشور پیشرفت کند و آیه "و نرید " محقق شود که مستضعفین برمستکبرین جهان غلبه کنند و راه آن را امام راحل(ره) فرمود:"وحدت کلمه" ، مقام معظم رهبری نیز فرمود که " هر نگاهی که دم از تفرقه بزند از سوی دشمن است، اگر شیعه باشد، شیعه انگلیسی است و اگرسنی باشد، سنی آمریکایی است".

وی با اشاره به اینکه روحانیت عامل به معارف دین و در راه پیامبر(ص) و اسلام ناب حرکت می کنند،گفت: شهدای روحانی استان از سنی و شیعه تشکیل شده اند و علماء هرگاه جهادی بوده است در خط اول مقدم علیه دشمن حاضر بودند و مردم در پشت سر آنها حرکت می کردند، در بین اقشار، شهدای روحانیت چند برابر دیگر اقشار است و همین مسئله گواه حضور روحانیت در صف اول خط مقدم است.

photo ۲۰۱۷ ۱۲ ۰۴ ۲۰ ۱۲ ۲۵

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه نینوا گلستان در ادامه به جانفشانی 4 هزار شهید گلستان اشاره کرد و600 شهید اهل سنت از 4هزار شهید استان گلستان را نماد ایستادن شیعه و سنی دست در دست هم در مقابل دشمن دانست و با تفسیر آیه "اطیعوالله واطیعوالرسول و اولی الامر منکم" افزود:امروز  افتخار میکنیم به اقتدار رهبر ایران، رهبری داریم که شیعه وسنی یکپارچه به آن علاقه مند است، باید قدر بدانیم این عزت و اقتداری که به واسطه ولایت فقیه و رهبری اینچنین نصیب شده است.

وی با بیان اینکه باحضورعلماء روحانی چه شیعه وسنی دراین مراسم ها و مجالس  شاهد نمایش بیشتروحدت وعمل به آن هستیم، گفت: حضور روحانیت اهل سنت به عده ای مانند وهابیت که دنبال دنیای خودشان هستند و با اقداماتشان باعث می شوند اسلام در ذهن بعضی ها بسیار منفور بشود، برای همین است که علما به میدان می آیند تا بگویند که اسلام با وهابیت فرق میکند.

حجت الاسلام جعفر رعایتی با اشاره به مقابله روحانیت اهل سنت با تفکر وهابیت،  تصریح کرد: علمای اهل سنت با شرکت در مراسم ها به وهابیت می گویند که آنچه اسلام می گوید با وهابیت فرق می کند، داعش با حضورش در موصل 19 تن از علمای اهل سنت را در خیابان سر برید، کجای اسلام گفته است سر ببرید؟ کجای اسلام این خشونت وجود دارد، کجا گفته است که بچه 6 ماهه را اعدام کنند؟

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه نینوا گلستان با بیان اقدامات مرحوم ابراهیمی موسس حوزه علمیه منتظریه گنبدکاووس، افزود: ایشان منادی وحدت در عمل بودند، سالهایی که من در این حوزه تحصیل می کردم، ایشان شخصیتی پرتلاش در بحث وحدت بودند، خاطرم است که در زمان حضور آمریکا در خلیج فارس، برای تقویت روحیه رزمندگان اسلام از همین گنبدکاووس حداقل  صد نفر از علمای شیعه وسنی را رفته بودند.

گفتنی است این مراسم به مناسبت هفته وحدت و اولین سالگرد  تدفین شهید گمنام حوزه علمیه منتظریه گنبد کاووس و همچنین بیست و نهمین سالگرد منادی وحدت حضرت حجت الاسلام والمسلمین حاج شیخ علی اکبر ابراهیمی(ره) و یادواره شهدای روحانی مراسمی با حضور اقشار مختلف مردم و مسئولین و طلاب شیعه و سنی در حوزه منتظریه گنبد کاووس برگزار شد.

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی تصویر امنیتی جدید

عکس | کاریکاتور | فیلم | صوت

مراسم قرائت زیارت حضرت رسول(ص) از بعید/عکس

مراسم قرائت زیارت حضرت رسول(ص) از بعید/عکس
مراسم قرائت زیارت حضرت رسول(ص) از بعید/عکس

دسته روی نیروهای مسلح شهرستان گنبد/ عکس

دسته روی نیروهای مسلح شهرستان گنبد/ عکس
دسته روی نیروهای مسلح شهرستان گنبد/ عکس

خروش نسل های انقلابی گنبد در 13 آبان / تصاویر

خروش نسل های انقلابی گنبد در 13 آبان / تصاویر
خروش نسل های انقلابی گنبد در 13 آبان / تصاویر

مسابقات والیبال ساحلی کارگران کشور، انتخابی تیم ملی/ تصاویر

مسابقات والیبال ساحلی کارگران کشور، انتخابی تیم ملی/ تصاویر
مسابقات والیبال ساحلی کارگران کشور، انتخابی تیم ملی/ تصاویر

یادواره "نیلوفران خاک" بزرگداشت شهدای دانش آموز گنبدکاووس/ تصاویر

یادواره
یادواره "نیلوفران خاک" بزرگداشت شهدای دانش آموز گنبدکاووس/ تصاویر

آرشیو

روز : ماه : سال :
هدایت به بالای صفحه