رئیس سازمان تبلیغات اسلامی گنبدکاووس با اشاره به گذشت 37 سال از تاسیس این نهاد به عنوان یکی از برکات انقلاب اسلامی ، تحت زعامت ولایت فقیه بودن را از مهمترین افتخارات سازمان تبلیغات اسلامی دانست.

به گزارش قابوس نامه، حجه الاسلام رضا دیلمی در آستانۀ سالروز تاسیس این نهاد، با عنوان این مطلب به خبرنگار ما گفت: احیای ارزشهای اسلامی و اشاعۀ اندیشۀ امامین انقلاب اسلامی از وظایف سازمان تبلیغات است.

وی افزود: سازمان تبلیغات اسلامی تریبون انقلاب اسلامی و  یکی از محوری ترین نهادها در توسعه فرهنگ دینی و قرآنی در جامعه و تحت اشراف مقام عظمای ولایت است.

حجت الاسلام دیلمی به تأسی از سخنان مقام معظم رهبری گفت: این نهاد مقدس به فرمودۀ مقام معظم رهبری یکی از مهم ترین رویش های  انقلاب اسلامی است و از محوری ترین نهادها در توسعه فرهنگ دینی و قرآن در جامعه اسلامی و دارای بزرگترین شبکۀ تبلیغی در کشور است .

توجه دادن مردم به احساس مسئولیت عمومی در قبال مبانی اسلامی

دیلمی همچنین با اشاره به اهداف تشکیل این نهاد فرهنگی دینی، بیان کرد: احیاء اندیشۀ تابناک اسلام ، تقویت روح عبودیت الهی، ترویج اخلاق اسلامی درمیان مردم به‌ویژه نسل جوان، دفاع از اصول نظام مقدس اسلامی، شناخت توطئه های فرهنگی تبلیغی بیگانگان، تبیین انحطاط و بطلان تفکرات الحادی و انحرافی، گسترش کمی و کیفی تبلیغات دینی و توجه دادن مردم به احساس مسئولیت عمومی در قبال مبانی اسلامی و انقلابی از جمله وظایف بسیار سنگینی است که بر عهده این سازمان نهاده شده است .

وی  سپس به بیان ویژگیهای اساسی و مهم خادمین سازمان پرداخت و تکلیف گرایی، مدیریت و روحیه جهادی، جبهه شناسی و دشمن شناسی، خدا محوری، وارستگی، تعهدپذیری و ولایت مداری را از جمله شاخصه هایی برشمرد که باید در سنگرنشینان عرصه فرهنگی دینی و انقلابی در این نهاد به وضوح دیده شود و  تاکید کرد: درخشندگی و تلاش هوشمندانه، مومنانه و مخلصانه رمز تعالی چنین مجموعه ای است.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی یادآور شد: درسه ماه گذشته که توفیق خدمت در شهرستان ولایتمدار گنبد را داشتم با همکاری نهادهای اجرایی و انقلابی، امام جمعه محترم و با همت تشکل های دینی در قالب ستاد شئون فرهنگی، علاوه بر تعظیم شعائر دینی و انقلابی ، اعتکاف رجبیه، شعبانیه و رمضانیه، مراسم لیالی قدر و  تجمع عزاداران شهادت امام علی علیه السلام، ‌ارتحال حضرت امام(ره) را اجرا کردیم.

وی همچنین مراسم جزءخوانی و کرسی‌های تلاوت در اماکن مذهبی، گفتمان های دینی در مدارس و نقاط آسیب پذیر، همایش بزرگ قرآنیان استان گلستان، ویژه برنامه های ولادت‌هاو شهادت‌ها، راهپیمایی و تجمعاتی همچون روز قدس و دفاع از دلاورمردان سپاه و... سرکشی از مساجد و مراکز قرآنی، اعزام مبلغ و بسترسازی حضور روحانیون در مناطق شهری و روستایی در ماه مبارک رمضان از دیگر برنامه های سازمان نام برد.

راه اندازی اولین قرارگاه فرهنگی و جهادی کمک به سیل زدگان در گنبدکاووس

حجت الاسلام دیلمی افزود: یکی از کارهای ماندگاری که انجام شد راه اندازی اولین قرارگاه فرهنگی رسیدگی و کمک به مردم سیل زده  بود که  با حضور ریاست  محترم سازمان تبلیغات اسلامی کشور در این شهرستان برنامه ریزی و پیاده سازی شد که طی آن شاهد حضور جهادی روحانیون معزز و گرانقدر در قالب گروه های جهادی در منطقه بودیم و به فضل الهی موجب رضایت مقام عظمای ولایت و همۀ دلسوزان نظام مقدس اسلامی و مردم ولایت مدار و عزتمند این شهرستان قرار گرفت.

ور اضافه کرد: در ماه مبارک رمضان امسال 20 شاخصۀ مهم دینی، قرآنی و فرهنگی در سطح شهرستان با محوریت شبکه تبلیغی ، هدف گذاری انجام شد که از جمله آنها می توان به طرح کریمانه " تهیه ارزاق غذایی برای نیازمندان" طرح حلقه های نور"حلقه های معرفتی با محوریت گام دوم با حضور جوانان"، ادب حضور"تصحیح قرائت نماز"، نجوای عاشقانه و مناجات با خدا، سفره های نور" احیای افطاری های ساده با محوریت مساجد"،  دین پاسخگوست "جلسات پرسش و پاسخ و تبیین احکام"، موعظه ی جانان"منابر وعظ و خطابه هدفمند بصیرتی و معرفتی"، جشن بندگی و ... اشاره کرد.

برای تحقق اهداف گام دوم انقلاب باید بین مسجد، مدرسه و منزل پل ارتباطی ایجاد شود

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی در ادامه در پاسخ به این سوال که سازمان برای مقابله با توطئه های دشمنان چه برنامه های دارد گفت: مقابله هوشمندانه با دشمن از جمله اهدافی است که در ورود به گام دوم انقلاب بیش از پیش نیاز است و و برای تحقق گام دوم انقلاب باید بین مسجد، مدرسه و منزل پل ارتباطی ایجاد شود.

وی افزود: اگر فرزندان به حضور در مساجد تشویق شوند و این حضور با مدرسه و منزل پیوند داده شود ، می توان گفت با مسجد به عنوان یک سنگر راهبردی بخشی از مسیر را رفته اند و پیشبرد این امر آمادکی ارکان اجرایی و خلاقیت و نوآوری را می طلبد.

حجت الاسلام دیلم ارتقا شیوه های تبلیغی و گفتمان مسجد تراز اسلامی را لوازم آمادگی ارکان نام برد و گفت: باید خروجی این گفتمان به گونه ی باشد که خانواده مسجدی در مباحث فرهنگی ، اجتماعی ، سیاسی ، بصیرتی و مذهبی و حتی مهارتی حرفی برای گفتن داشته باشد و تریبون اسلام ناب شود و برای این منظور باید به شیوه های نوین تبلیغی چه از نظر سخت افزاری و چه نرم افزاری مجهز شویم.

دشمن با مذهب به جنگ مذهب آمده است

وی همچنین بر ارتقاء شبکه های دینی و تبلیغی برای مقابله با عرفان های نوظهور تاکید کرد و افزود: دشمن با مذهب به جنگ مذهب آمده است چون به این نتیجه رسیده است تنها با حربۀ مذهب می تواند ضربه بزند. لذا لازم است شبکه های دینی و تبلیغی ارتقاء پیدا کنند و این رویکرد در سازمان وجود دارد و در حال پیگیری است.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی تاکید کرد جبهه شناسی لازمه و ضرورت کار فرهنگی است و نمی توان بر انجام مسائل عبادی صرف پرداخت و از عمق اثرگذاری و نیاز فرهنگی جامعه نسبت به تبیین اجتماعی اسلام غافل شد که برای این امر نیز طرح امام محله و همچنین استفاده از مبلغین جوان انقلابی با روحیه جهادی و ممهز به شیوه های نوین تبلیغی از جمله برنامه های سازمان است.

دیلمی در پایان اظهار امیدواری کرد این مسیر تابناک با همیاری تشکل ها و استفاده از جوان مومن و انقلابی  با صلابت تر از همیشه در راستای اعتلای نظام اسلامی به لحاظ تقویت مولفه های قدرت نرم و بسط ارزشهای دینی و اخلاقی ادامه یابد.

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

عکس | کاریکاتور | فیلم | صوت

تشییع پیکر دومین شهید مدافع سلامت استان گلستان / تصاویر

تشییع پیکر دومین شهید مدافع سلامت استان گلستان / تصاویر
تشییع پیکر دومین شهید مدافع سلامت استان گلستان / تصاویر

محورهاى سخنرانى رهبر معظم انقلاب به مناسبت عيد سعيد قربان٩٩/٥/١٠

 محورهاى سخنرانى رهبر معظم انقلاب به مناسبت عيد سعيد قربان٩٩/٥/١٠
محورهاى سخنرانى رهبر معظم انقلاب به مناسبت عيد سعيد قربان٩٩/٥/١٠

مراسم تکریم و معارفه بخشدار بخش مرزی داشلی برون +تصاویر

مراسم تکریم و معارفه بخشدار بخش مرزی داشلی برون +تصاویر
مراسم تکریم و معارفه بخشدار بخش مرزی داشلی برون +تصاویر

واکنش توئیتری های گلستان در مورد حمایت سلبریتی ها و منافقین در مورد اعدام سه مجرم امنیتی+تصاویر

واکنش توئیتری های گلستان در مورد حمایت سلبریتی ها و منافقین در مورد اعدام سه مجرم امنیتی+تصاویر
واکنش توئیتری های گلستان در مورد حمایت سلبریتی ها و منافقین در مورد اعدام سه مجرم امنیتی+تصاویر

توئیتری های گلستان در هفته گذشته چه گفتند+تصاویر

توئیتری های گلستان در هفته گذشته چه گفتند+تصاویر
توئیتری های گلستان در هفته گذشته چه گفتند+تصاویر
هدایت به بالای صفحه