مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان گنبدکاووس گفت: به منظور پیشگیری از افزایش شیوع ویروس کرونا مردم شهرستان ضمن رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و پروتکل‌های بهداشتی از برگزاری هرگونه مراسمات عروسی و عزا پرهیز کنند.

به گزارش قابوس نامه به نفل از فارس ، فرهاد بدیعی ظهر امروز در جلسه اضطراری ستاد مقابله با کرونا شهرستان اظهار کرد: تا یک‌هفته گذشته شاهد کاهش روند بستری بیماران مشکوک به کرونا در شهرستان بودیم و تعداد بستری‌شدگان مشکوک به این بیماری تا هفته گذشته به 40 نفر رسیده بود.
وی با اشاره به عدم رعایت مردم به پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی در شهرستان گنبدکاووس تصریح کرد: از هفته گذشته تعداد بستری‌شدگان مشکوک به بیماری کرونا افزایش یافته و تعداد این بیماران امروز به 80 نفر رسیده است.
مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان گنبدکاووس با تاکید بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی توسط مردم ادامه داد: از مردم شهرستان تقاضا می‌شود به منظور پیشگیری از افزایش تعداد بیماران مشکوک به بیماری کرونا ضمن رعایت پروتکل‌های بهداشتی و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی از برگزاری هرگونه مراسمات عزا و عروسی پرهیز کنند و در مجموع از هرگونه تجمعات عمومی خودداری کنند.
* ورود خودرو و تجمع مردمی در اطراف دریاچه مصنوعی و پارک الغدیر ممنوع شد
فرماندار شهرستان گنبدکاووس در این جلسه اظهار کرد: سلامت مردم شهرستان اولویت ما بوده و ضمن اجرای تمامی مصوبات ستاد مقابله با کرونا کشور و استان ملاحظاتی برای تامین سلامت مردم و پیشگیری از افزایش تعداد بیماران مشکوک به این بیماری اعمال می شود.
وی تصریح کرد: در جلسه اضطراری ضمن بررسی شرایط شهرستان مصوب شد تا اطلاع ثانوی به منظور حفظ سلامت مردم و شهروندان تمامی رستوران ها و تالارهای برگزاری مراسمات عزا و عروسی تعطیل شود و در صورت برگزاری چنین مراسماتی با مالکین رستوران ها و تالارها برخورد قاطع قانونی شود.
عبدالقدیر کریمی ادامه داد: همچنین مصوب شد تمامی اماکن عرضه قلیان تعطیل و گشت‌های مشترکی توسط دستگاه‌های نظارتی مرتبط بر عدم بازگشایی آنها انجام شود.
وی خاطرنشان کرد: با توجه به افزایش تعداد بیماران مشکوک به این بیماری در شهرستان ورود و خروج خودرو و تجمع عمومی در اطراف دریاچه مصنوعی و پارک الغدیر ممنوع شده و تا دو هفته آینده بازار هفتگی در شهرستان تعطیل است.
فرماندار شهرستان گنبدکاووس با اشاره به برگزاری امتحانات نهایی گفت: با توجه به برگزاری امتحانات  دانشگاه‌ها و مدارس موظف هستند نسبت به رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و پروتکل‌های بهداشتی اقدامات لازم را به عمل آوردند.
وی خاطرنشان کرد: به منظور حفظ سلامت مردم و پیشگیری از شیوع این بیماری تا دو هفته آینده  از برپایی چادرهای اهل سنت که رسم است در مراسمات عزا برپا می‌شود، جلوگیری شود.
کریمی بیان کرد: با همکاری مجموعه بهداشت و درمان و تمامی دستگاه‌های اجرایی مدیریت خوبی در زمان اوج شیوع بیماری کرونا در شهرستان انجام شد به طوری که عملکرد این شهرستان نسبت به دیگر شهرها عملکرد قابل قبول بوده و توانستیم این بیماری را کنترل کنیم.
وی با تاکید بر اجرای مصوبات ستاد ملی و استانی مقابله با کرونا گفت: ضمن اجرای این مصوبات در راستای پیشگیری از این بیماری در شهرستان ملاحظاتی هم انجام می‌شود و در این راستا قرار است بخشداران جلسه‌ای با دهیاران به منظور تاکید جدی مردم مبنی بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار کنند.
انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

عکس | کاریکاتور | فیلم | صوت

آغاز برداشت خربزه از مزارع بخش مرزی داشلی برون،

آغاز برداشت خربزه از مزارع بخش مرزی داشلی برون،
آغاز برداشت خربزه از مزارع بخش مرزی داشلی برون،
آغاز برداشت خربزه از مزارع بخش مرزی داشلی برون

وو

وو
وو

مراسم تکریم و معارفه رئیس اداره تبلیغات شهرستان گنبدکاووس

مراسم تکریم و معارفه رئیس اداره تبلیغات شهرستان گنبدکاووس
مراسم تکریم و معارفه رئیس اداره تبلیغات شهرستان گنبدکاووس

رزمایش کمک مومنانه/توزیع 1100بسته معیشتی در گنبد کاووس

رزمایش کمک مومنانه/توزیع 1100بسته معیشتی در گنبد کاووس
رزمایش کمک مومنانه/توزیع 1100بسته معیشتی در گنبد کاووس
هدایت به بالای صفحه