اولین جلسه پیگیری ازمسولین ،مناطق طرح شهید شوشتری ، با شهردار گنبد کاووس با حضور جانشین فرماندهی ناحیه مقاومت بسیج گنبد کاووس و روسای شورا های محله مناطق هدف طرح شهید شوشتری .

به گزارش قابوس نامه طرح شهید شوشتری به عنوان یک طرح خدمات رسان به مناطق کم برخوردار حاشیه نشین است ، این طرح از سال 94 در داخل استان گلستان شروع شده که مشترک بین استانداری و سپاه است، که استانداری به عنوان رئیس طرح و سپاه به عنوان دبیر و پیگیری کننده این طرح در سطح استانی است و در شهرستان هم فرمانداری به عنوان ریاست و سپاه به عنوان دبیر اجرایی است .

مهندس منصور طعنه گنبدی شهردار گنبد کاووس دراین جلسه با اشاره به فعالیت های شهرداری در منطقه های طرح شهید شوشتری که شامل محله های افغان اباد ، محله مدرسی است گفت : شهر داری عملکردهای خوبی در این محلات داشته است و همچنین در کنار طرح خدمات رسانی شهید شوشتر، طرح محلات هدف باز افرینی را هم اجرا کرده اند که محله های سید اباد ، مدرسی ، افغان آباد ، را در بر می گیرد .

وی افزود فعالیت های که در محلات طرح باز افرینی و طرح شهید شوشتری از سوی شهرداری انجام شده است عبارت است از : ایجاد پارک ها و بوستان ها ، بهبود وضعیت زیر ساخت ها ، کانل های فاضلاب ، جمع اوری زباله ها و زیر سازی برای هدایت اب های سطحی ، اسفالت و جدول کشی ، نصب سطل های زباله و.. در محلات سید اباد و بدلجه علاوه براینکه در بحث ساختاری کارشده است در موضوعات کالبدی هم ورود پیدا کرده از جمله ایجاد مشاغل خانکی و ایجاد دفاتر های تهسیل گری در این مناطق صورت گرفته است .

طعنه گنبدی همچنین درمورد ایجاد دفاتر های تهسیل گری در این مناطق صورت گرفته است گفت: دفتر های تهسیل گری رابط بین محلات و شهرداری هستند و نواقص محلات را پیدا می کنند و بستری برای بیان مشکلات مردم منطقه با شهرداری و شورای است ، کارمندان دفاتر تهسیل گری مستقیما با شهرداری در ارتباط هستند و هدف آنها باز افرینی است که یک مجموعه ای از کار ها را در مناطق کم برخوردار انجام بدهند تا مردم زندگی بهتری داشته باشند .

مردم ولی نعمت ما هستندهرچه برای مردم کارانجام دهیم بازهم کم است

سرهنگ سید یحیی قاضوی جانشین فرمانده ناحیه مقاومت بسیج گنبد کاووس در ادامه این جلسه بیان کرد : اگر چه اقدامات در این مناطق صورت گرفته است اقدامات خوبی بوده اما هرچه برای مردم کارانجام دهیم بازهم کم است مردمی که با تمام جانشان پای انقلاب ایستاده اند و ولی نعمت ما هستند ما باید تلاشمان را دو چندان بکنیم .

وی افزود : طرح شهید شوشتری یک طرح خدمات رسان به مناطق کم برخوردار است ، همانگونه که شهید شوشتری در مناطق کم برخوردار سیستان بلوچستان در دورترین مناطق به مردم کمک می کرد ، و اسم این طرح هم برگرفته از نام این شهید بزرگوار است ،و این حاکی ازاین است ما بتوانیم این طرح را در مناطق کم برخوردار و ضعیف جامعه رونق ببخشیم و اجرا کنیم ، در گنبد کاووس هم چند نقطه به عنوان طرح شهید شوشتری انتخاب شده است و چندین سال است هم که دارد کار میشود و خدمات خوبی همدراین مناطق دارد اجرا می شود .

جانشین فرمانده ناحیه مقاومت بسیج گنبد کاووس همچنین بیان کرد : انشالله که هم راستا با خدماتی که شهرداری در شهر اجرا می کند این مناطق هدف ها خاص دیده بشود تا به حد معمول مناطق دیگر شهر برسند ، با خدمات رفاعی ، خدمات اجتماعی ، بهداشتی و موضوعات ازاین دست ،و باید همه دست به دست هم بدهیم تا اتفاق های خوب و خدمات شایسته در این مناطق بتوانیم به مردم ارئه دهیم .

در ادامه دبیر طرح شهید شوشتری در گنبد کاووس افزود: طرح شهید شوشتری از سال 94 در داخل استان شروع شده است که بین استانداری و سپاه است که استانداری به عنوان رئیس و سپاه به عنوان دبیر این کار و پیگیری کننده این طرح در سطح استانی است . در شهرستان هم فرمانداری به عنوان ریاست و سپاه به عنوان دبیر اجرایی است ، روند شناساسی مناطق هدف به این صورت است که برآوردهای را ، فرمانداری و سپاه از معقولات امنیتی اجتماعی عمرانی و موضوعات محتلف هر منطقه در نظر می گریرند و مناطق کم برخوردار را شناشایی می کنند .

وی افزود : در سال اول اجرای طرح شهید شوشتری محله اسلام اباد به عنوان اولین محله این طرح در شهرستان شناسایی شد و بعداز آن محله های مدرسی ، سید اباد و بدلجه نیز به این طرح اضافه شد همچنین براساس پیشرفت های روند کار در سال جدید علاوه بر محله اسلام اباد و سید اباد ، محله مدرسی با توجه به اقدامات خوبی که درآن انجام شده بود از این طرح خارح شد و محله مسکن مهر پیر جاجی به این طرح اضافه شد است .

دبیر اجرایی طرح شهید شوشتری در ادامه بیان کرد : بر اساس مصوبات باید کار ها به صورت تخصصی پیگیری شود ، امسال باتوجه به عملکرد ادارات شوراهای محله به عنوان گروه مردمی که داخل محله هستند و پیگیری کننده کار هستند و به عنوان پیگیری کننده داخل محله است را ایجاد کردیم و رئیس آن را از بین مردم همان محل انتخاب کردیم تا از موازی کاری ها تو سط ادارت کاسته بشود و این شورای محلات رابط بین ادارات و مردم باشند .

وی افزود : یک سری اقدامات طی نامه ای در تاریخ 7/5/99 با امضای فرماندار به ادارت فرستاده شده است که اقدامات مورد انجام شهردار ی دراین محلات هم در این نامه امده است است: جمع اوری زباله ها ، ساماندهی فاضلاب ، تهیه انالیز ترکیب جمعیتی و قومیتی ، استقرار سطل های زباله در مناطق طرح هدف ، تجهیز فضای سبز و پارک ها است .

 

نماینده گان شورای محله سید اباد و پیر حاجی هم در اخر این جلسه با طرح مشکلات محله های خود افزودند : خدمات انجام شده است اما کافی نیست در محله سید آباد در بحث سلامت ، مسائل ترافیک عدم جمع اوری منظم زباله ها و بحث معتادین و متهاجرین بسیار مشکلات وجود دارد .
و در مسکن مهر پیر حاجی علاوه بر بحث هویت منطقه دربحث عدم جمع اوری زباله ها ، و نبود فضای سبز، و میدان بازی و ورزشی، که یکی از بزرگ ترن مشکلات محله پیر حاجی است ، نبود خانه بهداشت مدرسه و نبود سرعت گیر در خیابان ها که هر لحظه امکان بروز یک حادثه جبران ناپذیر در این منطقه هم هست با شهردار مطرح شد  .
 انتهای پیام/

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

عکس | کاریکاتور | فیلم | صوت

فرمانده هنگ مرزی اترک گنبدکاووس معارفه شد/تصاویر

فرمانده هنگ مرزی اترک گنبدکاووس معارفه شد/تصاویر
فرمانده هنگ مرزی اترک گنبدکاووس معارفه شد/تصاویر

دیدارفرماندهان واحدبسیج دانش آموزی بافرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه گنبد

دیدارفرماندهان واحدبسیج دانش آموزی بافرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه گنبد
دیدارفرماندهان واحدبسیج دانش آموزی بافرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه گنبد

آئین تکریم و معارفه مسئول دفتر امام جمعه شهرستان گنبدکاووس برگزار شد

آئین تکریم و معارفه مسئول دفتر امام جمعه شهرستان گنبدکاووس برگزار شد
آئین تکریم و معارفه مسئول دفتر امام جمعه شهرستان گنبدکاووس برگزار شد

برگزاری یادواره شهدای گمنام+تصاویر

برگزاری یادواره شهدای گمنام+تصاویر
برگزاری یادواره شهدای گمنام+تصاویر

نبض زندگی با کار جهادی در مناطق زلزله‌زده رامیان

نبض زندگی با کار جهادی در مناطق زلزله‌زده رامیان
نبض زندگی با کار جهادی در مناطق زلزله‌زده رامیان
هدایت به بالای صفحه