طراحی سایت
شنبه 29 مهر 1396.
تاریخ شمسی :
السبت 1 صفر 1439.
تاریخ قمری :
Oct 21 2017.
تاریخ میلادی :

دونالد ترامپ که تلاش می‌کند سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را در فهرست تروریسم قرار دهد، اثبات می‌کند که همچون قل آسیایی‌اش ابوبکر بغدادی هیچ اعتنایی به ضوابط و قواعد دنیای جدید ندارد.

بر اساس آمارهای پزشکی قانونی کشور به طور میانگین، روزانه هزار و ۶۰۰ شهروند به دلیل نزاع به پزشکی قانونی مراجعه می‌کنند و تشکیل پرونده می‌دهند.

به‎موازات رشد مدنیت و تحول در زندگی بشر اسباب و لوازم اضمحلال حقوق بشر نیز متحول شد اما صحنه‎گردانی و ابتکار عمل در این زمینه دست مدعیان دروغین به‎اصطلاح حقوق بشری‎هاست و به طور قاطع می‎توان گفت حقوق بشر مجسمه‎ای تاکسیدرمی شده و نمایشی بی‎جان و بی روح از آزادی و حقوق انسان‎هاست.

تا اینجا تمام مباحث و یادداشت های ما پیرامون هنر انقلاب و هنرمند انقلابی بود اما هنر انقلاب که توسط هنرمند انقلابی عرضه می شود مخاطبانی دارد بخش اعظمی از مخاطبان هنر انقلاب ، مردم انقلابی اند ، بر این اساس لازم است در این شماره کلیاتی درباره نقش مردم در رونق هنر انقلاب گفته شود تا بعد انشاالله  مفصل دراین باره بحث کنیم .

رای نیاوردن گزینه سفارشی رئیس دولت اصلاحات در مجلسی که اصلاح طلبان مدعی اکثریت در آن هستند نکته قابل تاملی است که نمی توان به سادگی از کنار آن گذشت.

انجمن صنفی خانه مطبوعات دیگر در ذهن خبرنگار جایی ندارد؛ بقول قدیمی ها همش کشک است و بس!

هر روز خورشید برجام در افقی دور در حال پائین آمدن است و کم کم شاهد غروب آن در میان تشدید تحریم های آمریکا هستیم.

به‌نظر می‌رسد به‌تدریج برخی خانواده‌ها ترجیح می‌دهند برای تماشای فیلم‌ها به سینما نروند، هرچند هنوز هم در مقایسه با جمعیت کشور درصد بسیار اندکی در سینما فیلم می‌بینند، اما حالا حتی همین جمعیت اندک سینمارو هم که مدتی است با سینما آشتی کرده‌اند، به دلیل برخی دیالوگ‌های نامناسب و سخیف و صحنه‌های مبتذل از فیلم و سینما دلزده می‌شوند و دوست ندارند مواجهه بویژه بچه‌های درحال رشد خود را با چنین کلام و رفتارهای ناپسند و زننده‌ای ببینند.

کاروان های قبح شکنی آموزش جنسی پس از مقاومت هایی که در مقابل سند 2030 شد و مواضع روشن رهبر معظم انقلاب این بار با عنوان " حقوق کودکان" با حضور دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک" در گلستان کلید خورد.

شاید بتوان گفت  پس از شعر ( محتوا ) ، موسیقی ( ظرف ) مهمترین و برجسته ترین و وفادارترین هنر ، به انقلاب اسلامی است.

این که شرکت های بزرگ تجاری و بانک های معتبر بین المللی « ندانند» که «چه می شود؟» یا «نگران» باشند که «چه خواهد شد؟» همان چیزی است که مطلوب فعلی آمریکایی هاست.

حجت الاسلام و المسلمین حاج شیخ محمدملاحسنی امام جماعت سابق مسجد عسکریه و از جمله روحانیون مبارز و انقلابی شهرستان گنبد بود که متاسفانه به ابعاد شخصیتی وی پرداخته نشده و یا بسیار کم پرداخته شده است.

تصورش را کنید روزی در حال دیدن یک فیلم معنا گرای دینی ( مثلا فیلم خداحافظ رفیق – زیر نور ماه – طلا و مس – آژانس شیشه ای و ... ) هستید ... دقیقا در نقطۀ مهم که قرار است پیام معنوی فیلم داده شود ، فیلم قطع شده و پیام بازرگانی بیاید، پیام هایی با مضامین مختلف.

شعر با همۀ تعاریف کهنه و نویی که دارد هنوز هم در صدر هنرهاست و سکه اش از رونق نیفتاده است چنانکه اگر سیاستمداران روزگار ما بخواهند برای خودنمایی هنری ! از سینماگران و موسیقی دان ها مایه بگذارند ، گاهی به همان میزان مجبوراند از شعر شاعران هراس داشته باشند ! خصوصا اگر شاعرانی روحیه ای انقلابی داشته باشند !

ترویج جهان بینی الهى، فضائل اخلاقی و کرامات انسانی در هر اجتماع، از جمله نیازهای فطری است که هر فطرت بیدار آن را می پسندد و دنبال تحقق عمومی آن است.

از آغاز انقلاب اسلامی که سرودها و نغمه های انقلابی در زیر زمین ها و در خانه های هنرمندان انقلابی تمرین و تولید می شد تا امروز که هنرمندان انقلابی در عرصه های دفاع هنرمندانه از مبانی انقلاب ، هنرنمایی می کنند ، هیچوقت منتظر دستورالعمل های دولتی و بخش نامه های بیلان کار پرکن دولت ها نبوده اند ! هنرمند انقلابی بیش از همۀ تلاش گران عرصۀ فرهنگ ، « آتش به اختیار» بوده  اما با فرمان امام امت ، امروز وظیفه اش دوچندان شده است.

هنر انقلاب و تبیین مسئله رسانه را با درآمد کتاب "زندگی در عیش، مردن در خوشی" شروع می کنیم.آنجا که آمده است: زن ومردی را تصور کنید که در ساحل دریا نشسته اند و به تلویزیونی نگاه می کنند و تلویزیون تصویر دریا را نشانشان می دهد ! و این شروع معنا دار این کتاب است.

حجت الاسلام عالی در یادداشتی بر ضرورت افطاری ساده و دلایل تاکید بر این فرهنگ پرداخت.

شرح حال او را در تاريخ می‌خوانديم، نصفش را باور نمی‌کرديم؛ از بس عظمت در زندگی و رفتار امام هست، اگر خودمان نديده بوديم و بنا بود در تاريخ بخوانيم نصفش را باور نمی‌کرديم.»(۱۳۹۴/۰۸/۰۳) تاريخ رفت‌وآمد افراد بزرگی را به خود ديده است که مرور آن، حسرت همزيستی با آنان را بر دل انسان می‌گذارد «آدم‌های بزرگی که در تاريخ بودند آدم دلش می‌خواست اينها را می‌ديد مثلاً علامه حلی، شيخ بهايی... امام از همه‌ی اينها بالاتر بود با آن کارهايی که کرده بود.»(۱۳۹۴/۰۸/۰۳)

همۀ اولویت های شهر برای دیده شدن و آنچه باید انجام شود زیر پوست شهر پنهان نیست همه چیز از زبان مردمی که در این شهر زندگی می کنند شنیده می شود ! فقط کافیست کمی مردمی تر نماینده مردم باشید.

محل تبلیغ شما در صفحات دیگر

عکس | کاریکاتور | فیلم | صوت

پوستر/ از ترامپ متشکریم!

پوستر/ از ترامپ متشکریم!
پوستر/ از ترامپ متشکریم!

توزیع کتاب در بخش اطفال بیمارستان طالقانی /تصاویر

توزیع کتاب در بخش اطفال بیمارستان طالقانی /تصاویر
توزیع کتاب در بخش اطفال بیمارستان طالقانی /تصاویر

همایش پیاده روی خانوادگی در بخش مرزی داشلی برون+تصاویر

همایش پیاده روی خانوادگی در بخش مرزی داشلی برون+تصاویر
همایش پیاده روی خانوادگی در بخش مرزی داشلی برون+تصاویر

مراسم صبحگاه مشترک نیرو های مسلح در گنبدکاووس

مراسم صبحگاه مشترک نیرو های مسلح در گنبدکاووس
مراسم صبحگاه مشترک نیرو های مسلح در گنبدکاووس

همایش رهروان زینبی با حضور پرشور بانوان اهل سنت

همایش رهروان زینبی با حضور پرشور بانوان اهل سنت
همایش رهروان زینبی با حضور پرشور بانوان اهل سنت

آرشیو

روز : ماه : سال :
هدایت به بالای صفحه