طراحی سایت
يكشنبه 4 تير 1396.
تاریخ شمسی :
الأحد 1 شوال 1438.
تاریخ قمری :
Jun 25 2017.
تاریخ میلادی :

از آغاز انقلاب اسلامی که سرودها و نغمه های انقلابی در زیر زمین ها و در خانه های هنرمندان انقلابی تمرین و تولید می شد تا امروز که هنرمندان انقلابی در عرصه های دفاع هنرمندانه از مبانی انقلاب ، هنرنمایی می کنند ، هیچوقت منتظر دستورالعمل های دولتی و بخش نامه های بیلان کار پرکن دولت ها نبوده اند ! هنرمند انقلابی بیش از همۀ تلاش گران عرصۀ فرهنگ ، « آتش به اختیار» بوده  اما با فرمان امام امت ، امروز وظیفه اش دوچندان شده است.

هنر انقلاب و تبیین مسئله رسانه را با درآمد کتاب "زندگی در عیش، مردن در خوشی" شروع می کنیم.آنجا که آمده است: زن ومردی را تصور کنید که در ساحل دریا نشسته اند و به تلویزیونی نگاه می کنند و تلویزیون تصویر دریا را نشانشان می دهد ! و این شروع معنا دار این کتاب است.

حجت الاسلام عالی در یادداشتی بر ضرورت افطاری ساده و دلایل تاکید بر این فرهنگ پرداخت.

شرح حال او را در تاريخ می‌خوانديم، نصفش را باور نمی‌کرديم؛ از بس عظمت در زندگی و رفتار امام هست، اگر خودمان نديده بوديم و بنا بود در تاريخ بخوانيم نصفش را باور نمی‌کرديم.»(۱۳۹۴/۰۸/۰۳) تاريخ رفت‌وآمد افراد بزرگی را به خود ديده است که مرور آن، حسرت همزيستی با آنان را بر دل انسان می‌گذارد «آدم‌های بزرگی که در تاريخ بودند آدم دلش می‌خواست اينها را می‌ديد مثلاً علامه حلی، شيخ بهايی... امام از همه‌ی اينها بالاتر بود با آن کارهايی که کرده بود.»(۱۳۹۴/۰۸/۰۳)

همۀ اولویت های شهر برای دیده شدن و آنچه باید انجام شود زیر پوست شهر پنهان نیست همه چیز از زبان مردمی که در این شهر زندگی می کنند شنیده می شود ! فقط کافیست کمی مردمی تر نماینده مردم باشید.

بگذارید « دغدغه » را به « درد » معنا کنیم ! و بگوییم که هنرمند انقلابی باید « دردمند »  باشد !

روحانی به مدت 4 سال رئیس جمهور این کشور انتخاب شده است و خودش از همه بهتر می داند که مطالبات مردم با انتخاب دوبارۀ او، جدی تر شده است، انتخابی که باعث می شود تمام جامعه یک پارچه برخیزند و از رئیس جمهور مطالبه کنند، در این 4 سال چه کاری انجام خواهی داد؟ و این یعنی دوبرابر شدن تعهد دولت.

یکی از شگفتی های جامعۀ کنونی ما این است که حتی سیاستمدارانش تلاش می کنند که خود را به جریان های هنری ( خصوصا سینمایی و موسیقائی و ... ) منتسب کرده و چون سیاسیون عمیقا به رای مردم نظر دارند می کوشند هنرمندان محبوب تودۀ مردم را به خود جذب نمایند ( و یا خودشان جذب آنان گردند ! )

خوانندگان عزیز! توجه فرمایید! کیستم من؟! همان شنونده عزیزی که باید توجه می‌کرد! آن هم 2 بار! تا خوب خوب بفهمد خرمشهر آزاد شده!

 انتخاب شوراهای ششان داد که مردم از قومیت گرایی خسته شده اند و می خواهند شهرشان طعم پیشرفت و توسعه را با نگاه فراقومیتی و فراجناحی بچشد.

آرامش از جمله مهمترین ویژگی های یک مسکن است تا ساکنین آن فارغ از آسیب های بیرونی شهر و دیار خود در سرپناهی سالم، روح و جسم خود را به آرامشی شیرین دعوت کنند.

 حجت الاسلام محسن قرائتی در یادداشتی برای باشگاه خبرنگاران جوان 15 درس از قرآن را بیان کردند که مرتبط با انتخابات و امور سیاسی کشور هستند. متن کامل این یادداشت به شرح زیر است:

از آن زمان که مرحوم شریعتی « انتظار» را مکتب « اعتراض» نامید تا امروز که مسئله ی مهدویت و منجی گرایی بعضا مورد اعتراض واقع می شود ! مکاتب هنری بسیاری هنرنمایی کرده اند و در بین تمام این مکاتب جای هنرمند انقلابی خالی است که « انتظار » اش را به زبان هنر منتقل کند.

خواب ها باز پریشان شد! درست مانند حدود سه ماه و نیم پیش، زمانی که پلاسکوی 56 ساله فرو ریخت و سلفی های من و پلاسکو شد پروفایل بسیاری از خدمتگذارانی که حضور برای خدمت را با کمپین "ما هم آمده ایم" برای پر کردن رزومه هایشان اشتباه گرفته بودند.

معنای هنر برای انسان در حیات معقول این است که ما هنر را ، چه با نظر به نبوغ خود هنرمند و چه با نظر به جامعه ای که از اثر هنری برخوردار می شود یک واقعیت بسیار با ارزش تلقی می کنیم..

در جهان معاصر مفاهیمی چون تبلیغ ، رسانه ، هنر و ارتباطات عمیقا با یکدیگر ممزوج شده است به نحوی که در برخی حوزه ها جدایی آنها از یکدیگر امکان پذیر نیست. با این همه رسانه های سنتی در جایگاه خود ، و رسانه های نوین در جایگاه خود تبلیغ و درحقیقت هنرنمایی،! می نمایند ...

مدتی است در گوشه و کنار شهر صدای هنرمندانی را می شنویم که گام جدی در عرصۀ تولید مستند در حوزه های مختلف بر می دارند.

به یاد دارم که در مصاحبت با یکی از هنرمندان عرصۀ هنرهای آئینی ( تعزیه)  نکته ای عنوان شد که برایم جالب بود. او می گفت در تمام 50 سالی که خود را وقف هنرهای آئینی کرده ام شعری سبک نخوانده ام و سعی کرده ام با الهام گرفتن از امام حسین (ع) انقلاب را در دل خود زنده نگه دارم!

اینجا گنبدکاووس، شهری متشکل از قومیت ها و به ظن برخی نگارستان ایران است که همه این ویژگی را یک ظرفیت می شمارند غیر از کسانی که با همین شعار در منصب شورا می نشینند.

نگاه به آینده یکی از اصلی ترین دغدغه های اندیشمندان غرب–خصوصا در سینما ست. گفتنی ست امروزتجلی  فلسفه، هنرو الهیات غرب را می توان در پرده ای نقره ای مشاهده کرد.پرده ای که چشم ها، قلب ها و ذهن ها را محو خود کرده و مسخر خویش می سازد.

محل تبلیغ شما در صفحات دیگر

عکس | کاریکاتور | فیلم | صوت

پخت و توزیع 1600 غذا میان زائرین حرم حضرت یحیی بن زید(ع)

پخت و توزیع 1600 غذا میان زائرین حرم حضرت یحیی بن زید(ع)
پخت و توزیع 1600 غذا میان زائرین حرم حضرت یحیی بن زید(ع)

اختتامیه ویژه برنامۀ شب های ماه مبارک رمضان در دریاچه مصنوعی گنبد/ تصاویر

اختتامیه ویژه برنامۀ شب های ماه مبارک رمضان در دریاچه مصنوعی گنبد/ تصاویر
اختتامیه ویژه برنامۀ شب های ماه مبارک رمضان در دریاچه مصنوعی گنبد/ تصاویر

موشک های مردمی!

موشک های مردمی!
موشک های مردمی!

گنبد یکصدا صاعقه ای دیگر بر سر غاصبان زمان/ گزارش تصویری (2)

گنبد یکصدا صاعقه ای دیگر بر سر غاصبان زمان/ گزارش تصویری (2)
گنبد یکصدا صاعقه ای دیگر بر سر غاصبان زمان/ گزارش تصویری (2)

گنبد یکصدا صاعقه ای دیگر بر سر غاصبان زمان/ گزارش تصویری (1)

گنبد یکصدا صاعقه ای دیگر بر سر غاصبان زمان/ گزارش تصویری (1)
گنبد یکصدا صاعقه ای دیگر بر سر غاصبان زمان/ گزارش تصویری (1)

آرشیو

روز : ماه : سال :
هدایت به بالای صفحه