گروه : گفتگو /

شناسه: 3514

14 فروردین 1396

دیدگاه: 0

ارسال توسط:

مسئول سابق مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور: بهترین حرفها در زمینه وحدت بدون شناخت دست دشمن اثر نمی کند

مسئول سابق مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور با بیان اینکه دست دشمن را اگر نشناسیم بهترین حرف ها، فعل و انفعالات در زمینه وحدت بی فایده است، افزود: بهترین خدمت و حرف را هم که بزنیم دشمن القا می کند که فریب و نفاق است پس باید اول دشمن را شناخت.

حجت الاسلام علی اکبر نصرتی در گفتگو با قابوس نامه، اذعان کرد: اگر تحلیلی از وضعیت موجود در جهان اسلام و آبستن اختلافات داشته باشیم، در می یابیم که از گذشته دور زمینه اختلافات در امت اسلامی به واسطه تلاش دشمنان و هزینه آنها برای این منظور وجود داشته است.
این کارشناس مذهبی با اشاره به اینکه وجود اختلافات در ذات فرقه ها و مذاهب نیست، افزود: همه فرقه ها به اسلام ختم می شوند و دشمن سعی می کند با نفوذ در بین ادیان و اختلاف نظرها، شکاف ها را بیشتر کند.
امام جمعه سابق کلاله با تاکید بر اینکه دنیای اسلام باید دست دشمن را پیدا کند، افزود: اینکه با گفتمان سازی وحدت در بستر جامعه تلاش کنیم، مفید است اما آنچه باعث رفع اختلاف می شود شناخت نفاق و دست دشمن است  وگرنه در دین ما همگرایی وجود دارد و همه دین ها در تمدن اسلامی قسمتی را برعهده دارند.
حجت الاسلام نصرتی در ادامه احترام و محبت بین یکدیگر را از عوامل مهم ایجاد وحدت دانست و اضافه کرد: اسلام امت واحده است و تمدن اسلامی رنگ و بوی شیعه و سنی ندارد، رنگ اسلام دارد.
نصرتی در ادامه باتاکید  به قبول شخصیت و احترام به اندیشه های یکدیگر، اظهار کرد: باید از دل به یکدیگر محبت کنیم، نه تنها اظهار به محبت داشته باشیم، قطعا محبت و رفت و آمد تاثیرگذار است.
انتهای پیام/

نویسنده :

نظرات
آرشیو