گروه : گفتگو /

شناسه: 3865

23 اردیبهشت 1396

دیدگاه: 0

ارسال توسط:

کارشناس علوم قرآنی اداره اوقاف و امور خیریه خبرداد؛ شرکت 1000 گنبدی در طرح تربیت حافظان قرآن کریم

کارشناس  علوم قرانی اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان گنبدکاووس  از شرکت بیش از یک هزارقرآن آموز گنبدی در طرح تربیت حافظان قرآن کریم خبرداد.

به گزارش قابوس نامه، محمد سمیعی پاقلعه با بیان اینکه رویکرد اداره اوقاف و امور خیریه کشور در تربیت 2 میلیونی حافظان قرآن کریم است، گفت:این میزان به دو دوره تقسیم شده است که گنبدکاووس در دومین سال از دوره پنج ساله قرار داردو با 16 پایگاه شهرستانی و روستایی در گنبدکاووس و 23 مربی حفظ قرآن، 1000 قرآن آموز در طرح تربیت حافظان قرآن کریم شرکت دارند.

وی با اشاره به اینکه در چهلمین دوره مسابقات قرآن کریم اداره اوقاف، 750 گنبدی شرکت کردند، افزود: این مسابقات در9 رشته حفظ 5  جز، 10 جز، 20 جز و حفظ کل، اذان، ترتیل، دعاخوانی، قرائت و مفاهیم برگزارشد که 146 نفر به مسابقات شهرستانی راه پیدا کردند.

سمیعی با اشاره به اینکه در رشته حفظ 5 جز 43 نفر، حفظ 10 جز 23 نفر و حفظ 20 جز 16 نفر شرکت کننده حضور داشتند، گفت: مسابقات در سال 96 نسبت به سال 95 با 2 درصد افزایش شرکت کننده روبرو بوده است.
کارشناس علوم قرآنی اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان گنبدکاووس در ادامه به برگزاری مسابقه مفاهیم در خردادماه اشاره کرد وافزود: این مسابقات در خرداد ماه با حضور 250 شرکت کننده از گنبدکاووس برگزار خواهد شد و امید می رود تا در مسابقات بالاتر به کسب رتبه بیانجامد.

انتهای پیام/

نویسنده :

نظرات
آرشیو