شناسه: 8840

06 شهریور 1399

دیدگاه: 0

ارسال توسط:

شرق گلستان بی پناه در مقابل حوادث طبیعی/نامشخص بودن دلیل کوتاهی شرکت ملی پخش فراورده های نفتی در احداث جایگاه سوخت فرودگاه شهدای کلاله

حوادث طبیعی لزوم ساخت و تجهیز فرودگاه شهدای کلاله به جایگاه سوخت رسانی پرواز را بسیار حیاتی کرده است.

به گزارش قابوس نامه به نقل از راه اترک، حوادث طبیعی و بعضا حوادث غیرطبیعی لزوم امدادهای هوایی برای کمک به مردم را بسیار ضروری کرده است.

در حادثه زلزله بم، وجود فرودگاه این شهر به کمک مردم و مصدومان، بسیار قابل مشهود بود.

به گفته شاهدان زلزله بم، در صورت نبود این فرودگاه، شاید آمار فوتیهای این زلزله بسیار بیشتر از تعداد ثبت شده آن روز می شد.

شرق گلستان یکی از مناطق این استان است که هر از چند گاهی شاهد حوادث طبیعی و غیرطبیعی می شود که در صورت وجود و فعال بودن فرودگاه و وسایل پرنده امدادی، میزان خسارات این منطقه بسیار کم تر از زمانی خواهد بود، که این امکانات در منطقه نیست.

هم اکنون یک فرودگاه آماده که سالهای سال از زمان ساخت آن گذشته در منطقه وجود دارد که علی رغم زیرساختهای خوبی که در آن به خصوص در سال 98 و 99 ایجاد شده ولی در خصوص برخی از نیازهای آن هنوز هیچ اقدامی صورت نگرفته است.

این فرودگاه که می تواند در هنگام بروز حوادث طبیعی و غیرطبیعی بزرگ، کمک بسیار بزرگی برای نجات مردم و طبیعت باشد، به علت نبود جایگاه سوخت فرودگاهی تقریبا در هنگام بروز حوادث، بسیار کم استفاده خواهد شد.

مردم از مسئولین شرکت پخش فراورده های نفتی و همچنین ستاد مدیرت بحران استان گلستان و کشور درخواست دارند که هرچه سریعتر نسبت به ساخت جایگاه سوخت در فرودگاه شهدای کلاله اقدام نمایند تا به هنگام بروز حوادث، دست پر به مقابله با این اتفاقات طبیعی و غیرطبیعی برویم.

دکتر رضا آریانپور، نماینده مردم شرق گلستان در این خصوص به جد پیگیر موضوع بوده و مهندس مهدی جمشیدی، مدیر فرودگاه شهدای کلاله نیز قول پیگیری احداث جایگاه سوخت را داده اند.

انتهای پیام/رضا جامی

نویسنده :

نظرات
آرشیو