شناسه: 9791

27 فروردین 1401 11:14

دیدگاه: 0

ارسال توسط:

فلاحی در گفتگو باخبرنگاران: طرح شفافیت آراء نمایندگان از دستور کار مجلس خارج نشده است/ احتمال تلفیق طرح شفافیت آرا با شفافیت قوای سه گانه
نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی گفت: طرح شفافیت آراء نمایندگان از دستور کار مجلس خارج نشده است اما طرح قوای سه گانه می‌تواند طرح شفافیت آرا را تکمیل کند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قابوس نامه احمد حسین فلاحی نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجو، در پاسخ به این سوال که باتوجه به رسیدگی به طرح «شفافیت قوای سه گانه»، آیا طرح «شفافیت آراء» از دستور کار مجلس خارج شده است یا خیر، اظهارکرد: طرح شفافیت آراء نمایندگان از دستور کار مجلس خارج نشده است؛ اما طرح قوای سه گانه می‌تواند طرح شفافیت آرا را تکمیل کند.

وی افزود: شفافیت آراء نمایندگان، حدودا 20 درصد فرآیند شفافیت را تکمیل می‌کند اما در صورت تصویب طرح شفافیت قوای سه گانه، می‌توانیم شاهد اتفاقات بهتری در حوزه شفافیت و همچنین تصویب قانونی جامع تر در این زمینه باشیم.

فلاحی ادامه داد: پیشنهاد شده است که طرح شفافیت آراء نمایندگان با طرح شفافیت قوای سه گانه تلفیق شود اما به طور کلی طرح شفافیت آرا همچنان در دستور کار صحن علنی مجلس شورای اسلامی قرار دارد و بارگزاری شده است. هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با دستور رئیس مجلس باید هرچه سریع تر، بررسی طرح شفافیت آرا در دستور کار صحن قرار دهد.

نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: رئیس مجلس باید با اقدامی جهادی، طرح‌های مهمی مثل شفافیت آرا و ساماندهی نیروهای دولتی را در جلسات صبح و بعد از ظهر مجلس در دستور کار صحن قرار دهد تا هرچه سریع تر تصویب شود.

انتهای پیام/

نویسنده :

نظرات
آرشیو