شناسه: 9826

23 اردیبهشت 1401 21:26

دیدگاه: 0

ارسال توسط:

معاون استاندار و فرماندار شهرستان گنبدکاووس: لزوم تبیین طرح عادلانه کردن یارانه‌ها را برای مردم /نمازگزاران و مسئولان و خواص رسانه باشید
مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه‌ها موضوع مهم مورد نظر مجلس و دولت است و باید اجرایی همه نماز گزاران و خواص و مسئولان و رسانه‌ها نیز با اقناع سازی افکار عمومی و تبیین شیوه اجرای طرح مردمی سازی و عادلانه کردن یارانه‌های کالاهای اساسی به اجرای آن کمک کنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قابوس نامه مهدی دهرویه در جمع نمازگزاران با تبریک هفته معلم و هفته هلال احمر با بیان اینکه مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه‌ها موضوع مهم مورد نظر مجلس و دولت است و باید اجرایی میشد گفت: همه نماز گزاران و خواص و مسئولان و رسانه‌ها نیز با اقناع سازی افکار عمومی و تبیین شیوه اجرای طرح مردمی سازی و عادلانه کردن یارانه‌های کالاهای اساسی به اجرای آن کمک کنند تا مردم هیچ‌گونه نگرانی و دغدغه‌ای در زمینه تأمین کالا نداشته باشند.

فرماندار شهرستان گنبدکاووس گفت: اتخاذ چنین تصمیماتی نیازمند جرأت و شجاعت است که از ویژگی‌های شخص رییس جمهور محترم و  دولت سیزدهم محسوب می‌شود.

وی تصریح کرد: هرگونه اعلام قیمت بالاتر از قیمت های مصوب در همه شبکه های توزیع اعم از زنجیره ای، صنفی و مجازی، تخلف گران‌فروشی محسوب شده و گشت‌های ترکیبی نظارت و بازرسی اتاق‌ واتحادیه های صنفی و سازمان تعزیرات با خاطیان احتمالی برخورد قانونی خواهند داشت.

وی عواملی مانند دستمزدها، تورم، افزایش بهای انرژی و خشکسالی و بحران اوکراین و کمبود جهانی مواد غذایی را علت افزایش قیمت‌ها دانست و با اشاره به مشکلات ارز ۴۲۰۰ تومانی گفت: ارز ترجیحی، خرج قاچاق در کشور می شد و ما امروز شاهد حضور اقلام یارانه ای کشور همچون آرد، روغن و ... در بازارهای افغانستان، پاکستان، عراق، ترکیه و ... هستیم . بخشی از عوائد ارز ترجیحی استفاده می کنند، تولید کننده های خارجی هستند . و از ارز ترجیحی برای مردم ایران مصرف می شود و عملا سه چهارم از این یارانه ۴۰۰ هزار میلیارد تومانی به مردم کشور نمی رسد و دلالان، قاچاقچیان و تولیدکنندگان خارجی از عوائد آن بهره‌مند می شوند و این مدل موجود با عدالت و رفاه مردم در تضاد است.|

ما برای اجرای این طرح نیازمند همراهی همه مردم هستیم همانطور که در پیروزی انقلاب، جنگ تحمیلی، بحرانها و فتنه ها، مردم در کنار دولت بودند این مرحله را هم با اتحاد و همدلی به کوری چشم دشمنان پیش خواهیم برد.
انتهای پیام/

نویسنده :

نظرات
آرشیو