صفحه اصلی / اخبار شهرستان / اجتماعی / آموزش بیش از ۶۰ هزار و ۴۴۵ نفر ساعت از ابتدای تیرماه
رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای گنبدکاووس خبر داد:

آموزش بیش از ۶۰ هزار و ۴۴۵ نفر ساعت از ابتدای تیرماه

IMG_7129رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان گنبدکاووس در جمع خبرنگاران گفت: در راستای غنی سازی اوقات فراغت در تابستان، از ابتدای تیر ماه امسال در دوره های آموزشی مختلف، تاکنون بیش از ۶۰ هزار و ۴۴۵ نفر ساعت آموزش دیده اند.

به گزارش قابوس نامه، یحیی عباسی با عنوان این مطلب افزود: از این تعداد ۱۳ هزار و ۱۴۰ نفر ساعت آنان بانوان هستند.

وی ادامه داد: از ابتدای امسال نیز تاکنون ۳۰۰ نفر از کارگاههای آموزشی این مرکز بازدید و ۲۰۰ نفر از مشاوره های کاری ما استفاده کرده اند و ۱۰۰ نفر نیز آموزش های کوتاه مدت دیده اند.

وی گفت: بیش از ۸۰ درصد از آموزش ها در حوزه مکانیک ، سردخانه خانگی و تجاری ، مونتاژکار برق و موتورسیکلت وارد حوزه کار و اشتغالزایی پایدار ایجاد شده است.

IMG_7300_Copy_Copy

رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای گنبد در این نشست همچنین گفت: با توجه به سیاست های اقتصاد مقاومتی و شعار سال، فعالیت های آموزش فنی و حرفه ای امسال در راستای آموزش بازار محور و سفارش محور انجام می شود.

عباسی با اشاره به چهار حلقه آموزش ، تولید ، بازاریابی و فروش که در اقتصاد و امرار معاش بسیار مهم است افزود: ما سعی داریم در جهت اجرای این چهار حرکت کنیم تا بتوانیم در بحث صنایع دستی فعالیت کنیم تا در حوزه صنایع دستی و فعالیت و اشتغال و سرمایه گذاری در حوزه منزل کسب و کار پایدار و خانگی را ایجاد کنیم.

وی از افتتاح ۴ آموزشگاه خصوصی در هفته مهارت و آموزش های فنی و حرفه ای خبر داد و تصریح کرد: افتتاح ۲ آموزشگاه خصوصی در روستاهای کرند و شهر اینچه برون و ۲ آموزشگاه در گنبد است و همچنین جشن مهارت چهارم مرداد ماه در باشگاه فرهنگیان برگزار می شود.

یحیی عباسی در تشریح سطوح آموزش ها در فنی حرفه ای مرکز گنبد نیز گفت: از ۱۰ رشته موجود جهت آموزش در این مرکز ۳ رشته به صورت درجه یک و درجه دو آموزش داده می شود و می توان گفت ۲۰ درصد آموزش های مرکز درجه یک هستند.

وی با اشاره به رتبه آموزش فنی و حرفه ای ادامه داد: در بین تمام دستگاههای زیرمجموعه وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی که مرکز آموزش فنی و حرفه ای نیز جزو آن است استان گلستان رتبه ۶ را در کشور داراست و مرکز آموزش فنی و حرفه ای نسبت به مرکز سطح استان از عملکرد خوبی برخوردار است تا جایی که تعهد سالیانه ما چه در بخش خصوصی و چه در بخش دولتی یک میلیون نفر ساعت است.

وی با اذعان به برخی کاستیها اضافه کرد:  نبود نمایشگاه دائمی در شهرستان جهت به نمایش گذاشتن دستاوردهای هنرجویان از مشکلات اصلی این مرکز است که با توجه به پیگیری های انجام هنوز این مهم محقق نشده است.

وی در پایان خاطرنشان کرد : با توجه به ظرفیت و وسعت و پتانسیل شهرستان این مرکز متاسفانه سالن مناسبی برای برگزاری آزمون ها ندارد و اگر اعتبار و هماهنگی لازم انجام شود فضایی در داخل خود مرکز برای احداث سالن چند منظوره اختصاص داده می شود که این امر هماهنگی و همکاری مسئولین استانی و شهرستانی را می طلبد.

انتهای پیام/

پرینت پرینت

نظر دهید

آدرس ایمیلتان منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری با * مشخص شده اند.

*

بازگشت به بالا