صفحه اصلی / اخبار ایران / اجتماعی / استاندارد رسانه ملی دوگانه است؟ فاطمه معتمدآریا با برنامه ۹۰ روی آنتن رفت / ممنوع‌التصویری مختص برنامه‌های پرمخاطب نیست؟

استاندارد رسانه ملی دوگانه است؟ فاطمه معتمدآریا با برنامه ۹۰ روی آنتن رفت / ممنوع‌التصویری مختص برنامه‌های پرمخاطب نیست؟

qaboosnameh.com (3)قابوس نامه  : آیا رسانه ملی پخش تصویر برخی افراد را در برنامه های کم مخاطب‌تر محدود کرده اما همزمان پخش مصاحبه از همان افراد در برنامه‌های پرمخاطب را بدون محدودیت گذاشته است؟!

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قابوس نامه ، شب گذشته در برنامه ورزشی نود که به حواشی بازی ستارگان میلان و پیشکسوتان پرسپولیس اختصاص داشت، تصویر و مصاحبه‌ای با یک بازیگر سینما پخش شد که پیش از این بحث‌های متفاوت و متناقضی درباره ممنوع‌التصویری او انجام شده بود.

به گزارش گروه فرهنگی صراط، برنامه نود با حضور دو بازیکن قدیمی میلان (باره سی و ماسارو) و در حالی که پائولو مالدینی حاضر به پذیرش دعوت این برنامه نشده بود، برگزار و در بخشی از آن، گزارشی از حضور اعضای تیم میلان در شیرخوارگاه آمنه پخش شد.

در این گزارش، تصویر و مصاحبه ای با فاطمه معتمدآریا بازیگر پرحاشیه سینما که به همراه میلانی ها در محل مذکور حاضر شده بود، روی آنتن رفت.

qaboosnameh.com (1) qaboosnameh.com (2) Doha Film Institute Party:63rd Cannes Film Festival qaboosnameh.com (5)
اولین بار رسانه ها در سال ۸۹ از ممنوع التصویر شدن معتمدآریا به دلیل کشف حجاب و حضور با دستبند سبز در جشنواره فیلم کن خبر داده بودند. البته یکی از مسئولان سیما همان زمان از پخش ادامه مجموعه ای تلویزیونی که با حضور معتمدآریا در حال پخش بود خبر داد.

اندکی بعد مدیرکل وقت روابط عمومی صداوسیما ممنوع التصویری او را تلویحا رد کرد و گفت “اگر قرار باشد چهره فردی از تلویزیون پخش نشود، در رده‌هایی که مصلحت نظام و مردم در آنجا اولویت دارد، تصمیم‌گیری می‌شود.” اما همین مسئول همزمان تاکید کرد که “هر فردی که مقابل ملت قرار گیرد و با ضد انقلاب همکاری داشته باشد، در صداوسیمای ایران جایی ندارد.”

اگرچه این خبر به صورت ضمنی ممنوع التصویر بودن معتمدآریا به همراه چند چهره دیگر سینمایی و سیاسی را رد می کرد و حتی پس از آن نیز تصاویر این افراد در برخی برنامه های سیما (مانند تعدادی فیلم سینمایی یا سریال تلویزیونی) به صورت محدود پخش شد اما واقعیت آن است که رسانه ملی به تدریج و بدون آنکه حرفی از الزام قانونی پیش بکشد، حضور افراد مسئله دار و حاشیه ساز را در برنامه های سیما محدود و محدودتر کرد.

با این وجود پخش نه تنها تصویر بلکه مصاحبه یکی از این افراد در برنامه ای که بی شک در زمره پرمخاطب ترین برنامه های سیما قرار دارد چه معنایی می تواند داشته باشد؟

آیا رسانه ملی پخش تصویر برخی افراد را در برنامه های کم مخاطب تر محدود کرده اما همزمان پخش مصاحبه از همان افراد در برنامه‌های پرمخاطب را بدون محدودیت گذاشته است؟! / صراط

پرینت پرینت

نظر دهید

آدرس ایمیلتان منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری با * مشخص شده اند.

*

بازگشت به بالا