صفحه اصلی / اخبار روز / اعتباری که صرف یک اسپانسر کلاهبردار شد!

اعتباری که صرف یک اسپانسر کلاهبردار شد!

2808-400فعالیت گروه فرهنگی،هنری و تجاری پرهام که به طور غیر متعارف در مدت کوتاهی در استان گلستان خصوصا شرق استان ،جایگاه خاصی کسب کرد و به واسطه قبول اسپانسری بسیاری از برنامه های شهرستان ها ، مورد وثوق مردم واقع شد، به کلاهبرداری میلیاردی ختم شد.

ه گزارش پایگاه اطلاع رسانی قابوس نامه، متاسفانه شهرستان گنبدکاووس نیز یکی از متضرران این کلاهبرداری بزرگ است چرا که در این مدت به بهانه مراسمات و برنامه های مختلف شهرستانی شاهد تبلیغات چشمگیر این گروه فرهنگی،هنری و تجاری در گنبد بودیم و این امر باعث شد، بسیاری از مردم به اعتبار این اسپانسر و نهادهایی که با استفاده از آن، مهر تائیدی بر فعالیت آن زده اند، بخشی از سرمایه خود را در این موسسه سرمایه گذاری کنند.

طی یکی دو روز گذشته فضای مجازی آکنده از اخبار و شنیده هایی از این کلاهبرداری بوده است که هر چند صحت و سقم جزئیات آن منوط به تائید مراجع انتظامی است، اما نکته قابل تامل در این ماجرا این است که چرا باید از سوی نهادهای دولتی بدون بررسی درست در مورد یک گروه هنری فرهنگی و تجاری، تا این میزان به آن وجهه مثبت داده شود و مردم به اعتبار این نهادها ، سرمایه های ولو حداقل خود را به این سادگی از دست بدهند.

اخبار و شایعات منتشر شده طی ساعات گذشته اذهان بسیاری از این سرمایه گذاران را که شنیده می شود بعضا طلا و وسایل زندگی خود را فروخته و در این گروه سرمایه گذاری کرده اند، ناراحت کرده است.

متاسفانه اوضاع اقتصادی جامعه و میل مردم برای کسب درآمدهای راحت تر با توجه به ناامن بودن فضای فعالیت های اقتصادی در جامعه مزید بر علت شده و مردم بدون اینکه اطلاعات درستی از محل سرمایه گذاری خود داشته باشند، تنها به سود بیشتر فکر کرده اند و عاقبت آن از دست رفتن سرمایه در این کلاهبرداری است.

شکی نیست که تبلیغات بی رویه این گروه و تاثیرات روانی همراهی نهادها ، محرک ابتدایی برای سوق مردم به سمت این سرمایه گذاری است و قطعا نیروهای امنیتی برای بازگرداندن مال و آرامش مردم اقدامات لازم را انجام می دهند؛ اما آیا این مسئله تجربه ای خواهد شد تا اعتبار نهادها بدون شناخت و با تکیه به کمک های ناچیزی که یک موسسه و یا هر کس که با نام اسپانسر به سمت آنها می آید، نشود؟!

لینک مرتبط
دستگیری مدیر عامل شرکت پرهام در آزادشهر

کلاه برداری میلیاردی در شرق گلستان

انتهای پیام/

پرینت پرینت

نظر دهید

آدرس ایمیلتان منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری با * مشخص شده اند.

*

بازگشت به بالا