صفحه اصلی / اخبار شهرستان / برداشت هندوانه در گنبدکاووس آغاز شد

برداشت هندوانه در گنبدکاووس آغاز شد

به گزارش قابوس نامه به نقل از ایرنا مدیر جهاد کشاورزی گنبدکاووس درشرق استان گلستان از آغاز برداشت هندوانه درسطح ۲۵۰۰ هکتار از مزارع این شهرستان خبر داد و گفت: برداشت این محصول تا پایان مرداد ماه سال جاری ادامه دارد.

غلامعلی نورا روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: پیش بینی می شود امسال از این مقدار مزارع هندوانه، افزون بر ۷۵ هزار تن محصول برداشت شود.
وی گفت: مساعد بودن شرایط آب و هوایی در سال زراعی جاری باعث افزایش کشت محصول هندوانه دراین شهرستان به میزان ۶۰ درصد نسبت به سال زراعی گذشته شده است.
نورا، میانگین برداشت هندوانه در واحد سطح را ۳۰ تا ۴۰ تن در هکتار اعلام کرد و اظهار داشت: در زمان حاضر قیمت هر کیلوگرم هندوانه گنبدکاووس در بازار بین شش تا هفت هزار ریال است که نسبت به محصول نوبرانه این محصول در اوایل هفته گذشته، به نصف کاهش یافته است.
کشت محصول هندوانه درمنطقه گنبدکاووس که بیشتر درمناطق شمالی این شهرستان انجام می شود از فروردین آغاز و اواخر خرداد برداشت می شود و هندوانه منطقه اترک گنبدکاووس که هنوز برداشت آن آغاز نشده، از شهرت خاصی در کشور برخوردار است.
شهرستان ۳۶۰ هزار نفری گنبدکاووس واقع درشرق استان گلستان افزون بر ۱۶۰ هزار هکتار اراضی زراعی و باغی دارد و از قطب های تولید محصولات کشاورزی در این استان است.
/۳۰۳۹/۱۸۶۰

انتهای پیام /*

پرینت پرینت

نظر دهید

آدرس ایمیلتان منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری با * مشخص شده اند.

*

بازگشت به بالا