صفحه اصلی / اخبار شهرستان / اجتماعی / معامله در زمان نماز جمعه نوعی دهن کجی به قرآن است
تاکید چند باره امام جمعه موقت گنبد بر تعطیلی جمعه بازار

معامله در زمان نماز جمعه نوعی دهن کجی به قرآن است

حجت-الله-قربانیامام جمعه موقت گنبدکاووس با اشاره به آیات قرآن، بر ضرورت تعطیلی بازار و معامله در هنگام نماز جمعه تاکید کرد و افزود:این موضوع را بارها و بارها گفتیم و پیشنهاد دادیم که فرمان قرآن است که هنگام نماز بازار تعطیل شود.

به گزارش قابوس نامه، حجت الاسلام قربانی وی در ادامه افزود: این نوعی دهن کجی به قرآن است و باید به احترام این آیه قرآن، بازار درهنگام نماز جمعه تعطیل شود.

وی در ادامه با اشاره به سالروز اقامه اولین نماز جمعه به فرمان حضرت امام(ره) توسط ایت الله طالقانی، اظهار کرد: نمازجمعه یک همایش هفتگی است و خدا در قرآن می فرماید”بشتابید به سوی نماز در روز جمعه” که این لفظ در جاهای دیگر به کار نرفته است.

حجت الاسلام حجت الله قربانی به اهمیت حضور مردم در نماز جمعه تاکید کرد و گفت: نماز جمعه پشتوانه نظام است و خود همایش حمایت از نظام اسلامی و نبرد ما در برابر دشمنان اسلام به شمار می رود.

وی در اخرین جلسه ستاد نماز جمعه شهرستان گنبدکاووس با مدیریت حجت الاسلام سبحانی همچنین گفت: تقدیر و تشکر از سوی ماها ادا نمی شود، بلکه خدا از چنین شخصیت هایی تشکر میکند.

قربانی با اشاره به اینکه اگر کسی کار خوبی انجام بدهد، خدا شاکر اوست، تصریح کرد: خداوند اجر محسنین را ضایع نمی کند ولی از سویی هرکس از مخلوق خداوند تشکر کند از خداوند تشکر کرده است.

امام جمعه موقت گنبدکاووس در ادامه عنوان های دنیایی را بی اعتبار دانست و بر توجه به خصلت های حقیقی مانند علم، تقوا و اخلاق تاکید کرد.
وی با بیان اینکه حجت الاسلام سبحانی با علم و تقوا و خدمات انقلابی خود ماندگار است، افزود: امور حقیقی و واقعی مهم هستند و از بین نمی روند و ماندگار خواهند شد.

انتهای پیام/

پرینت پرینت

نظر دهید

آدرس ایمیلتان منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری با * مشخص شده اند.

*

بازگشت به بالا