صفحه اصلی / اخبار بین الملل / جوابیه بسیج دانشجویی در پاسخ به نقد بیانیه محکومیت فاجعه کشمیر

جوابیه بسیج دانشجویی در پاسخ به نقد بیانیه محکومیت فاجعه کشمیر

ldsde9ts۵حوزه بسیج دانشجویی دانشگاه های گلستان در دفاع از بیانیه ای که در مورد مسائل کشمیر منتشر شد جوابیه ای صادر کردند.
به گزارش قابوس نامه، در این جوابیه آمده است;
بسیج دانشجویی این ۵ حوزه نکاتی را در جواب نقد این بیانیه اعلام می کند:

۱- در متن منتشر شده نوشته شده است که: “به نوشته وحید یامین‌پور، تحلیل گر سیاسی که کاملا با صادرکنندگان بیانیه همفکر است”

در جواب آنها اعلام میداریم از آنجا که خط فکری آقای یامین پور به خط فکری اصولگرایی نزدیک تر است و این گفته که ایشان با صادر کنندگان بیانیه همفکر بوده از پایه اشتباه است؛ چون بسیج دانشجویی به عنوان تشکلی انقلابی و فارغ از هر رنگ و بوی سیاسی به فعالیت می پردازد و از هیچ طیف و گروه خاصی حمایت نمیکند و خط فکری آنها، خط فکری رهبری و ولایت مطلقه فقیه می باشد.

۲- این کانال خبری در قسمت دیگری از نقد خود گفته است: “وحید یامین‌پور چندی قبل در اینستاگرام خود نوشت”

آیا استناد به گفته های یک صفحه، در شبکه اجتماعی اینستاگرام که ماهیت افراد گرداننده آن مشخص نیست و صحت و سقم اخبار منتشر شده در آن پایه و اساسی ندارد قابل اطمینان است؟

۳- آنها در سایت خود عکسی از متن گفت و گوی وحید یامین پور با حجت الاسلام و المسیلمین سید عبدالحسین الحسینی را در شبکه اجتماعی تلگرام منتشر کرده اند، که درستی این موضوع هم مانند شبکه اجتماعی اینستاگرام جای بحث دارد.

۴- در قسمت پایانی متن منتشر شده در کانال کاسپین نیوز آمده است: “آیا بهتر نیست دانشجویان بسیجی صادر کنندگان بیانیه آن‌هم در این وسعت قبل از اینگونه اقدامات اشراف بیشتری به موضوعات پیدا کنند؟”

در جواب این موضوع باید به عرض آنها برسانیم که دانشجویان بسیجی با پیگیری دقیق و به موقع خود اقدام به انتشار این بیانیه کرده اند و صحبت افرادی از قبیل وحید یامین پور را منبع خود قرار نداده اند بلکه سخنان مقام معظم رهبری حضرت امام خامنه ای( مدظله العالی)، سردار سرلشکر محمدعلی جعفری، فرمانده کل سپاه پاسداران، آیت الله علم الهدی، امام جمعه شهرستان مشهد مقدس و نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی، آیت الله شاهرخی، نماینده مقام معظم رهبری در کشور های جنوب شرق آسیا را مدنظر خود قرار داده و به آنها استناد میکند.

در اینجا به خلاصه ای از گفته های افراد مذکور اشاره میشود:

امام خامنه ای( مدظله العالی) طی سال های اخیر بیانات مهمی در باب کشمیر و مظلومیت مردمش فرموده اند:

۱- آنچه مسلمانان کشمیرمی گویند یک سرسوزن از حق دور نیست(چهارم خرداد ۶۹؛ بیانات در دیدار میهمانان و شرکت‌کنندگان کنفرانس جهانی اهل‌‌بیت(ع))

۲- مسلمانان کشمیر با وحشیگری سرکوب شدند( ۳۱ شهریور ۷۱؛ بیانات در دیدار اعضای سمینار «ائمه‌ی جمعه»)

۳-حمایت از مردم کشمیر جرم نیست(هشتم خرداد ۷۲؛ پاسخ‌ به‌ نامه آقای ری ‌شهری درخصوص جلوگیری‌ دولت سعودی از برگزاری آئین‌ برائت ‌از مشرکین‌)

۴- موضع آمریکا در برابر قضایای گریه آور کشمیر خصمانه است(۲۵ اردیبهشت ۷۳؛ پیام به کنگره عظیم حج)

۵-ایران و پاکستان فجایع کشمیر را افشا کنند(۲۰ شهریور ۷۳؛ دیدار رئیس‌جمهور پاکستان با رهبر انقلاب)

۶- مسأله ی کشمیر و یک مسئولیت الهی و انسانی(۱۸ آذر ۷۶؛ بیانات در آغاز هشتمین اجلاس سران کشورهای اسلامی)

۷- مردم کشمیر روزگار سختی را می گذرانند(۲۵ خرداد ۷۸؛ پیام به کنفرانس بین‌المجالس اسلامی‌)

۸- کمک به مردم کشمیر از وظایف بزرگ خواص امت است(۲۴ آبان ۸۹؛ پیام ولی‌امر مسلمین به حجاج بیت‌الله‌الحرام)

همچنین سردار سرلشکر محمدعلی جعفری، فرمانده کل سپاه پاسداران در همایش ” عفاف، عزت و عشق” در مشهد مقدس در تاریخ ۹۵/۴/۳۰ در مصاحبه اختصاصی با “صبح توس” در واکنش به حادثه کشمیر گفتند: مسلمانان کشمیر، تکفیری و سلفی نیستند؛ بلکه تنها مظلومانی هستند که درپی مطالبه سیاسی ساده‌ای، با سرب داغ نیروهای نظامی هند مواجه شده و به خاک و خون کشیده می‌شوند.

آیت الله علم الهدی نیز در خطبه های نماز جمعه مشهد مقدس در تاریخ اول مرداد ماه گفتند: با قاطعیت بیشتر و حمایت‌ها باید شیعه‌کشی را در کشمیر از بین برد.

همچنین آیت الله شاهرخی، نماینده مقام معظم رهبری در کشورهای جنوب شرق آسیا در گفتگو با خبرگزاری تسنیم در تاریخ ۹۵/۴/۳۱ گفتند: کشتار مردم بی‌گناه کشمیر یک فاجعه سیاه تاریخ است و دولت جمهوری اسلامی باید نسبت به این فاجعه واکنش صریح نشان دهد و عواقب آن را به دولت هند گوشزد کند.

در پایان نیز ذکر این نکته ضروریست که در هیچ یک از قسمت های بیانیه صادره از سوی بسیج دانشجویی اشاره به یک قومیت و یا مذهب خاص نگردیده است بلکه یک مطالبه گری عمومی نسبت به مردم ستمدیده کشمیر است و مسلماً بسیج دانشجویی مدافع جریان های جدایی طلب نیست و همواره حرکت های خارج از دموکراسی و نظرات مردمی را برای هر سرزمینی محکوم می‌نماید.

“والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته”

پرینت پرینت

نظر دهید

آدرس ایمیلتان منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری با * مشخص شده اند.

*

بازگشت به بالا