صفحه اصلی / اخبار استان / اجتماعی / در پی حادثه تلخ شب گذشته در حاشیه جشن روز مهندس: مردم گلستان خواستار عذرخواهی رسمی نظام مهندسی استان شدند

در پی حادثه تلخ شب گذشته در حاشیه جشن روز مهندس: مردم گلستان خواستار عذرخواهی رسمی نظام مهندسی استان شدند

thumb271-351a6de07e632ce8f2b24503443ddb65قابوس نامه؛ در پی حوادث تلخ شب گذشته جشن نظام مهندسی در گرگان رسانه های استانی و افکار عمومی استان شدیدا به این موضوع واکنش نشان داده و خواستار عذرخواهی رسمی نظام مهندسی استان از مردم شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قابوس نامه ؛ شامگاه گذشته به مناسبت روز مهندش که ۵ اسفندماه سالروز تولد خواجه نصیرالدین طوسی می باشد در گرگان و در محل نمایشگاه بین المللی جشنی برگزار شد که حواث تلخی در خلال این جشن روی داد که باورکردن آن در یک جامعه اسلامی کمی سخت است.

در این جشن گویا مهمانان به حنابندان و یا پارتی دعوت شده بودند و از بهترین لباس ها با آرایش های غلیظ استفاده کردند که آبروی جامعه مهندسین را بردند .

در پی این رویداد تلخ رسانه های استان امروز اخبار داغ خود را به پوشش این واقعه اختصاص دادند . سایت اترک در تیتری عنوان کرد مهندسی ساختمان یا مهندسی بی حجابی  و به نقل از میرزایی تحلیل گر مسائل اجتماعی در خصوص مراسم های اجتماعی می گوید : هر مراسمی باید با هدف برگزاری آن مطابقت داشته باشد و بر همین اساس وقتی فرد خارجی به این مراسمات وارد شود با دیدن شکل و شمایل آن مراسم بدون پرسیدن از افراد درون مراسم باید به اصل برگزاری مراسم پی برد .

اما با دیدن برخی از مراسمات برگزار شده در کشور ، به تنها چیزی که نمی توان با دین این مراسمات پی برد ، هدف از برگزاری این مراسمات می باشد .

رسانه های رامیان و مینودشت و کردکوی هم به این جشن سخیف شدیدا واکنش نشان دادند و طی مصاحبه هایی با مردم این شهرها عنوان شد که باید جلوی ترویج اندیشه های غربی در کشور را گرفت و نباید به عده ای فرصت طلب میدان داد تا با ارزشهایی که میراث خون هزاران شهیداست بازی کنند .

خبرگزاری فارس هم به حاشیه نگاری از این مراسم پرداخت و تیتر از “بدحجابی معنادار تا سوت کف برای شادی اموات” را برای این گزارش انتخاب کرد و در ادامه عنوان کرد:مهندسانی که بیشترین سهمشان از فرهنگ مهندسی در کشور اسلامی بدحجابی بود و با برخی که گفت‎وگو می‎کردی این نوع ظاهر و پوشش را بخش مهمی از یک مهندس موفق می‎دانستند؛ شاید به دلیل آنکه نام جشن را بر روی این مراسم گذاشتند برخی از مهندسان سازمان نظام مهندسی این جشن سازمانی را با یک جشن خانوادگی به اشتباه گرفته بودند و حضور با این ظاهر را نوعی کلاس در شخصیت خود می‎دیدند.

همه این مسائل باعث شد تا کارشناسان مسائل اجتماعی و مردم استان در قبال این ساختارشکنی موضع بگیرند.

اصغری یکی از مهندسین در این باره گفت: این عده معدود نمی توانند نشان دهنده جامعه مهندسین استان باشند و قطعا این همایش با یک هدف خاص و از بین مهندسین خاص گزینش شده بودند برگزار شد و من به عنوان یک مهندس شدیدا آن را محکوم می کنم .

خانم لطیفی هم گفت: برخی ها از بس که سریال های حریم سلطان و عمر گل لاله را نگاه کردند این همایش را با آن اشتباه گرفتند و می طلبد که مسئولین به نحوه حجاب و رفتار بانوان در اینگونه جشن ها دقت بیشتری داشته باشند .

یک کارشناس فرهنگی افزود: همه این مسائل ساختاری روانشناسی و اجتماعی دارد و بر می گردد به اینکه جوانان ما توانایی ایستادن در مقابل فرهنگ غربی که از طریق ماهواره و فیس بوک وارد می شود ندارند و خیلی راحت از آنها تقلید می کنند .

محمد علی حسینی خاطرنشان کرد: بایستی مسئولین نظام مهندسی استان از مردم استان و جامعه دینی عذرخواهی کنند تا این غائله ای که در رسانه ها بپا شده بخوابد و قول بدهند که دیگر مراسمی اینچنینی برگزار نکنند .

با این وصف باید منتظر ماند و دید که سازمان نظام مهندسی ساختمان استان گلستان آیا برای حوادث گستاخانه شامگاه گذشته جشن روز مهندسی در نمایشگاه بین المللی شهامت عذرخواهی از مردم استان را دارد یا نه ؟/گلستان ما

13921203000014_PhotoL 13921203000016_PhotoL 13921203000018_PhotoL 13921203000019_PhotoL 13921203000024_PhotoL 13921203000022_PhotoL

پرینت پرینت

۳ نظر

  1. وقتی ماهواره تو گرگان آزاد نصب میشه و میشه به راحتی دیش های ماهواره ها رو از خیابان بر روی خانه ها و بالکن های منازل مشاهده کرد و مسئولین توجه به اون نمی کنن از این جشن چه توقعی دارند .

  2. سوال من از رامیان و مینودشت و کردکوی و سایت شما اینست که آیا در مقابل اختلاس های هزار میلیلردی از بیت المال نیز همینگونه برآشفته شدید ؟

نظر دهید

آدرس ایمیلتان منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری با * مشخص شده اند.

*

بازگشت به بالا