صفحه اصلی / اخبار روز / تجربه ی شکست دشمن در یک تعدی بعد از توافق
طلوع مرصاد در غروب جاویدان؛

تجربه ی شکست دشمن در یک تعدی بعد از توافق

123هر چند تمام لحظه های و روزهای دفاع مقدس همچون کلاس درسی برای ماست اما عملیات مرصاد به واسطه مقتضیات زمان و مواجهه نیروها از اهمیت خاصی برخوردار است اهمیتی که قطعا بارها از سوی فرماندهان و رزمندگان آگاه به این مسئله بازگو شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی قابوس نامه، در بیان اهمیت این عملیات همین بس که مرصاد در مقابل یک عهد شکنی دشمن بعد از یک توافق انجام گرفت.

رهبران منافقین پذیرش قطعنامه ی ۵۹۸ شورای امنیت از طرف ایران را در بیست و هفتم تیر ۱۳۶۷ هجری خورشیدی در شرایط عادی غیرممکن و این امر را ناشی از اختلاف داخلی می پنداشتند و برقراری آتش بس میان ۲ کشور را به دلیل ضعف نظامی، سیاسی و اقتصادی جمهوری اسلامی ایران می دانستند و بدین ترتیب نقشه ی حمله به مرزهای ایران و فتح تهران را طراحی کردند.

اما این عملیات که به اذعان فرماندهان جنگ بیش از هر زمان دیگری جلوه گر وحدت بین مردم و نیروهای نظامی در مقابل زیاده خواهی و زورگویی دشمن بود، تبدیل به گورستان کسانی شد که فروغ جاویدان را شعار دادند.

دشمنان ایران خصوصا بعد از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ، به دلیل اینکه یکی از پایگاههای مهم خود در منطقه را از دست دادند از طرق مختلف در صدد بازپس گیری این پایگاه برآمدند و جنگ ۸ ساله یکی از مهمترین این حربه ها بود که به نام عراق اما با پشتیبانی و حمایت همه جانبه غرب بر ایران تحمیل شد.

اما این سناریو با حضور خالصانه ملت ایران برای حفظ این انقلاب و رشادت های جوانان در جبهه های حق علیه باطل در شرف بن بست قرار گرفت و توقف ترفند دشمن در مقابل اراده ملت ایران باب مذاکره و قطع نامه را باز کرد.

غرب به این باور رسیده بود که نمی تواند با زور در مقابل مردمی با آرمان های بلند به کارگردانی نمایش خیمه شب بازی با بازیگری صدام و منافقین ادامه دهد و با طرح این توافق از سوی جوامع بین المللی سعی در عوض کردن شرایط به نفع خود را داشت که با تصمیم امام خمینی (ره) و پذیرش قطع نامه ۵۹۸ ـ هر چندآن را جام زهری عنوان کردند ـ اما بر اساس مصلحت نظام دستور توقف جنگ صادر شد.

اما داستان در همین جا ختم نشد و دوباره دشمن علی رغم پذیرش توافقِ توقف جنگ در یک تعدی جدید اقدام به حمله به ایران می کند غافل از اینکه اراده هایی آهنین تجربه خیانت دشمن را از یاد نبرده اند و همیشه آماده پاسخگویی به عهد شکنی ها هستند.

چیزی که امروز هم در گوشه وکنار از زبان برخی از دولتمردان آمریکایی شنیده می شود. ادعاهایی از نوع تهدید که شاید نیاز باشد گاهی به تاریخ رجوع کنند و از تجربه شکست های خود در مقابله با این ملت بزرگ درس بگیرند.

قطعا امروز عملیات مرصاد درسی برای ما و آیندگان است که اولا نباید به دشمن قسم خورده اعتماد کرد و ثانیا دشمن باید بداند هر نوع عهد شکنی و تعدی بعد از توافق بی جواب نخواهد ماند و همانطور که در گذشته این ادعای ملت ایران تحقق یافته است در صورت لزوم باز هم به اثبات خواهد رسید.

انتهای پیام/

پرینت پرینت

یک نظر

نظر دهید

آدرس ایمیلتان منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری با * مشخص شده اند.

*

بازگشت به بالا