صفحه اصلی / اخبار استان / عمومی / اخبار ویژه / مطالبه گری را در چهارچوب صحیح اش خواستاریم
امام جمعه گنبدکاووس:

مطالبه گری را در چهارچوب صحیح اش خواستاریم

IMG_8566
امام جمعه جدید گنبدکاووس گفت: ما توسعه و مطالبه گری را برای شهرستان بر اساس شاخص ها و در چهارچوب آنچه صحیح است و به انسجام انقلاب و اسلام کمک می کند، خواستاریم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی قابوس نامه،حجت الاسلام محمود ترابی با بیان این مطلب در اولین خطبه نماز جمعه خود بعد از معارفه وی به امامت جمعه شهرستان گنبدکاووس، افزود:خواسته ها و کارهای خیر وخوب باید به تقویت انقلاب اسلامی و بنیان های اسلام بیانجامد واعتقاد ما این است که ما هرگز از راه گناه و معصیت توسعه نمی خواهیم.
وی در ادامه افزود: هر کس اهل تقوا باشد، خدا برای هر گرفتاری و غصه های او راهگشایی مقدر می کند.
حجت الاسلام ترابی با بیان اینکه هرکس رابطه خود را با خدا خوب کند، خدا بین او و مردم رابطه دوستی برقرار می کند، افزود: هر کس درون خود واعظی داشته باشد و خدا را حافظ و نگهبان خود قرار دهد، خدا بهترین پاداش را برای او در نظر خواهد گرفت.
امام جمعه جدید گنبد تصریح کرد: تقوا همان واسطه پذیرش اعمال است،که ” ان الله یتقبل من المتقین” هر عملی به ظاهر حسن باشد بدون تقوای الهی مورد قبول حضرت الهی نخواهد شد.
وی  با اشاره به ایام شهادت امام صادق(ع) به حدیث”کونوا لنا زینا و لاتکونوا علینا شینا” دوستدار اهل بیت و شیعه جعفری را اهل دعوت عملی و زینت اهل بیت دانست.
حجت الاسلام ترابی افزود:  امام صادق(ع) در اخرین لحظات عمرشان هنگامی که زهر در بدنشان در حال اثر بود، فرمود: حدیث اینکه شفاعت ما به کسی که نماز را سبک بشمارد نمی رسد.
وی در ادامه به روز همبستگی جهانی با مردم بحرین اشاره کرد و بر اهمیت مسئله بحرین و بزرگداشت این روز تاکید کرد.
امام جمعه گنبد با اشاره به اینکه گنبدکاووس از ظرفیت های بزرگ کشور است، افزود: حجت الاسلام سبحانی ۸ هزار روز اسوه اخلاق و زهد در این شهرستان امامت جمعه را برعهده داشتند که یک سرمایه اجتماعی را با محبت خود به وجود آوردند.
وی در ادامه افزود: ظرفیت های انسانی و استعداد های بزرگری در این شهرستان وجود دارد که ما مطالبه گری ها را در چهارچوب انچه صحیح است خواستاریم.
امام جمعه گنبد با اشاره به اینکه باید توسعه متوازن باشد و همه جانبه، افزود: توزیع علم و دانش، ثروت،سلامت و بهداشت و.. در چهارجوب صحیح اش وبا توجه به همه جانبه گری انجام شود.
حجت الاسلام محمود ترابی در پایان یکی از خوشحالی های خود را استمرار حضور حجت الاسلام سبحانی امام جمعه سابق این شهرستان دانست تا از روح معنوی ایشان استفاده شود.

انتهای پیام/

پرینت پرینت

نظر دهید

آدرس ایمیلتان منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری با * مشخص شده اند.

*

بازگشت به بالا