صفحه اصلی / اخبار شهرستان / اجتماعی / نیروهای واکنش سریع پیشانی جمعیت هلال احمر هستند
دبیرکل جمعیت هلال احمر:

نیروهای واکنش سریع پیشانی جمعیت هلال احمر هستند

IMG_8368دبیرکل جمعیت هلال احمر کشور نیروهای واکنش سریع  را پیشانی جمعیت هلال احمر در امداد رسانی ها دانست.

به گزارش قابوس نامه، علی اصغر احمدی افزود: تیم های واکنش سریع جمعیت هلال احمر نیاز به آمادگی بالایی دارند تا در مواقع لزوم خصوصا در حوادث غیرمترقبه بتوانند حضور موثر داشته باشند.

وی بر لزوم داشتن مهارت و آمادگی کامل تیم های امدادو نجات تاکید و اضافه کرد:  ضریب آمادگی نیروهای هلال احمر باید بیش از نیروهای نظامی باشد چرا که حملات نظامی عموما با یک زمینه قبلی انجام میشود اما حوادث به ویژه حوادث غیر مترقبه قابل پیش بینی نیست و هر لحظه امکان وقوع آن وجود دارد.

احمدی در بخشی از سخنانش اظهار کرد: در حال حاضر میانگین زمان حضور نیروهای هلال احمر در محل حادثه ۱۱ دقیقه است که طبق برنامه باید این مدت به ۷ دقیقه کاهش یابد.

وی تاکید کرد: بر اساس برنامه تیم های واکنش سریع در مرکز سازمان هلال احمر باید دارای ۸۰ درصد گرایش مدیریتی و۲۰ درصد عملیاتی باشند، در مرکز استانها این رقم به۵۰ درصد مدیریتی و ۵۰ درصد عملیاتی می رسد و در شعب شهرستان ها که عموما کار عملیاتی بیشتر است ۲۰ درصد برنامه مدیریتی و ۸۰ درصد عملیاتی است.

احمدی به تدوین سند راهبردی ۱۰ ساله جمعیت هلال احمر اشاره کرد و ادامه داد: از برنامه های هلال احمر ایجاد خانه های هلال در روستاها است که این برنامه مصوب شده و بزودی اجرا می شود و در این خانه ها  بحث استخدام مطرح نیست بلکه از ظرفیت مردم و شعار هر خانه یک امدادگر استفاده می شود.

وی اطلاع رسانی و حضور به موقع در محل حادثه را دو اصل مهم در امدادرسانی برشمرد و افزود: عصر حاضر عصر انفجار اطلاعات است و برای ارتقاء امداد رسانی در هلال احمر نیاز به ابزاری است تا با توجه به نیاز ها ظرفیت پاسخگو باشد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گلستان نیز در حاشیه این همایش توجیهی به خبرنگاران گفت: در این همایش که اولین گردهمایی تیم های واکنش سریع در کشور است ۲۵۰ نفر به همراه معاونین امداد و نجات سراسر کشور شرکت دارند.

IMG_8359
حسین احمدی با اذعان به مطلب که افراد شرکت کننده در این همایش از نخبگان هلال احمر کشور هستند افزود: امیدواریم پس از آموزش که از دیروز آغاز و تا فردا ۷ مرداد ادامه خواهد داشت تجهیز انجام شود که این نیازمند حمایت های استان ها و حمایت های ملی است تا مجموعه خوبی را برای امداد رسانی در اسرع وقت در هنگام وقوع حوادث در هر کجای کشور داشته باشیم.

گفتنی است نیروهای حاضر پس از همایش برای انجام تست های عملی به اردوگاه دلند اعزام شدند.

IMG_8345

IMG_8344

IMG_8356

IMG_8360

IMG_8364

IMG_8365

IMG_8343
انتهای پیام/

پرینت پرینت

نظر دهید

آدرس ایمیلتان منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری با * مشخص شده اند.

*

بازگشت به بالا