صفحه اصلی / اخبار شهرستان / اجتماعی / وضعیت جسمانی دکتر بسکی تغییری نکرده است

وضعیت جسمانی دکتر بسکی تغییری نکرده است

قابوس نامه؛دبیر بنیاد جهانی دکتر بسکی گفت: وضعیت جسمانی دکتر بسکی پدر طبیعت و محیط زیست ایران که به علت سکته مغزی در بیمارستان بستری شده ، تغییری نکرده است.

به گزارش قابوس نامه:دکتر غلامعلی بسکی هفته گذشته در جریان سفر به زادگاهش سبزوار دچار سکته خفیف مغزی و به بیمارستان منتقل شد. 
بابک توتونچی افزود: اکنون دکتر بسکی در بیمارستان شهرستان گنبد کاووس ( بیمارستان دکتر بسکی ) بستری است و تحت درمان و مراقبت های پزشکی قرار دارد. 
وی اظهارداشت: امیدوارم وضعیت جسمانی وی بهتر شود اما اگر شرایط به همین صورت باقی بماند و بهبودی مشاهده نشود با نظر کادر پزشکی ، ممکن است دکتر بسکی به بیمارستان مجهز تری در تهران یا مشهد منتقل شود. 
دبیر بنیاد جهانی دکتر بسکی گفت: بیمارستان دکتر بسکی یکی از بیمارستان های خوب کشور و دارای کادر پزشکی مجرب است. 
وی یادآور شد : اکنون دکتر بسکی هوشیار است و همه امیدوار هستند که حال وی بهتر شود ولی با توجه به بالابودن سن بیمار و این که بدن وی از داروهای شیمیایی پاک است پزشکان هراس دارند که بدن در مقابل استفاده از داروهای شیمیایی واکنش نشان دهد که خوشبختانه هنوز علایم مشکوک و نگران کننده ای دیده نشده است. 
دکتر غلامعلی بسکی معروف به پدر طبیعت و محیط زیست ایران متولد بهمن ماه سال ۱۳۱۰ در سبزوار است . وی یکی از هواداران برجسته محیط زیست و گیاه خوار است. 
دکتر بسکی در سال ۱۳۴۵ بیمارستانی را در شهر گنبد کاووس تاسیس کرد اما در سال ۱۳۴۹ زندگی شهری را رها کرد و به مرور تبدیل به یک گیاه خوار مطلق شد که زندگی خود را وقف دفاع از محیط زیست و تبلیغ گیاه خواری کرده است. 
وی پس از به پایان رساندن تحصیلات متوسطه در دبیرستان اسرار حاج ملا هادی سبزواری، در رشته طب دانشگاه علوم پزشکی تهران ادامه تحصیل داد و در سال ۱۳۴۵ در رشته جراحی زنان از همان دانشگاه فارغ التحصیل شد. 
وی در سال ۱۳۳۱ ازدواج کرد و اکنون چهار فرزند و ۶ نوه دارد. وی پس از دوری از زندگی شهری ، در جنگل گلستان اقامت کرد .وی به مدد کوه پیمایی و پیاده روی های زیاد در میان جنگل ها و دره های پردرخت و پر از چشمه سار، خلق و خوی طبیعت دوستی را دنبال کرد و به این ترتیب بر بیماری های مزمنی از قبیل آب مروارید، دیسک کمر و حساسیت های پوستی خود غلبه کرد . 
دکتر بسکی در چند دهه اخیر فعالیت های گسترده ای را در زمینه حفاظت از طبیعت و محیط زیست انجام داد . وی به تازگی بنیاد جهانی دکتر بسکی با عنوان مکتب حرمت حیات را با هدف حفظ محیط زیست راه اندازی کرد . 
وی تاکنون بسیاری از اموال خود را صرف امور خیریه کرده است . 
تاسیس بیمارستان و زایشگاه دکتر بسکی، تاسیس مدرسه تیزهوشان و نیز خانه ریاضی استان گلستان و سرای گاندی (تیزهوشان فقیر در روستاها) و وقف ۶ باب منزل مسکونی در مشهد از دیگر فعالیتهای دکتر بسکی است. 

خبر تکمیلی:دکتر بسکی عصر امروزجهت مداوا به بیمارستان مجهر تر در تهران منتقل شد.

پرینت پرینت

۳ نظر

  1. انشالله شفا پیدا کنن
    ما رو بی خبر نذارین

  2. انشاالله بهبودی کامل پیدا کنه دلم واسه حرفهای جدی وشوخیش تنگ شده

نظر دهید

آدرس ایمیلتان منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری با * مشخص شده اند.

*

بازگشت به بالا