صفحه اصلی / اخبار شهرستان / اجتماعی / پیام نماز جمعه معنویت است
معاون شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور:

پیام نماز جمعه معنویت است

IMG_8443معاون شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور پیام نماز جمعه معنویت دانست که منادی این معنویت خدای متعال است.
به گزارش قابوس نامه، حجت الاسلام عبدالعلی ابراهیمی با عنوان این مطلب در مراسم تکریم و معارفه امام جمعه گنبد افزود: نماز جمعه مردم را شارژ معنوی می کند و چه در بین اهل سنت و چه شیعه یک سنت دیرینه نبوی است و هر چه بتوانیم این نماز را باشکوه تر برگزار کنیم یقینا در مسیر پیامبر اسلام حرکت کرده ایم و دستاورد و کارکرد نماز جمعه در جامعه اسلامی و در معنویت بین مردم تاثیر گذار خواهد بود.
وی با اشاره به دوره خدمت ۲۳ ساله امام جمعه سابق گنبد اذعان کرد: کار برای خدا خستگی پذیر و زمان پذیر نیست، حجت الاسلام سبحانی هر گز بازنشسته نمی شوند و به عنوان یک روحانی بافضیلت بعد از ۲۳ سال خدمت در جایگاه امام جمعه با یک کارنامه درخشان و قابل قبول مسند امامتی را که یادگار اسلام و امام عظم الشان است را واگذار می کند.
ابراهیمی ادامه داد: ایشان با صداقت و به درستی در مسندی که بودند خدمت کردند و امروز هم به شخصیتی که در این استان چهره شناخته شده ای هستند و از بهترین ائمه جمعه ما در سطح کشور هستند واگذارمی کنند.

نماز جمعه از برکات انقلاب اسلامی است
معاون شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور اضافه کرد: نمازجمعه یکی از برکات انقلاب اسلامی است و هر کس در هر جایگاهی در نماز جمعه خدمتگذاری کند خدمت به انقلاب، ارزشهای اسلامی امام و شهدا و همه مقدسات کرده است.
وی حرکت نظام جمهوری اسلامی در مسیر حاکمیت دین را افتخار عنوان کرد و گفت: این امنیتی که امروز در حکومت اسلامی از آن برخوردار هستیم بخش زیادی از آن مربوط به جمهوری اسلامی است که یکی از آن خاستگاهها نماز جمعه است و هر چه اقتدار این جایگاه بیشتر باشد و حضور مردمی و گسترده آحاد ملت در اینجا بیشتر مشهود باشد قطعا اقتدار نظام بیشتر خواهد شد.

نماز جمعه سنبل وحدت
نماینده شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور در مراسم معرافه امام جمعه گنبد در ادامه گفت: نماز جمعه سنبل وحدت است و وحدت عامل موفقیت جمهوری اسلامی در انقلاب اسلامی ، هشت سال دفاع مقدس و هر جا که نظام توانسته بر دشمنان داخلی و بیرونی خود پیروز شود یک رمز موفقیت آن در اتحاد عموم یوده است.
وی روز جمعه را روز حضور همگانی عنوان کرد و افزود: وقتی حضور همگانی و وحدت عمومی شد با همه اندیشه ها و افکار و سلیقه ها در نماز جمعه که مظهر جمع و جماعت است حضور پیدا کردیم طبیعی است که خروجی آن یک خروجی پیروزمندانه خواهد بود.
ابراهیمی همچنین با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری به نماز جمعه و یادآوری این فرموده ایشان که نماز جمعه مقر فرهنگی است و امام جمعه فرماندهی این قرارگاه را بر عهده دارد، گفت: ایشان تاکید دارند که همه ما برای حضور گسترده مردم در نماز جمعه تلاش کنیم و به ویژه حضور نسل جوان را در نماز جمعه تقویت کنیم، برای اینکه این حضور برای نظام اقتدار می آورد.
وی خاطر نشان کرد: اگر جامعه را به سمت خدا و دین و ارزش های دینی هدایت کردیم – که این وظیفه حاکمان دینی است – طبیعی است که آن را در برابر خطرات و تهاجمات واکسینه کرده ایم.

مردم گنبد حجت الاسلام سبحانی را فراموش نخواهند کرد
فرماندار ویژه گنبد نیز در این مراسم ضمن خوش آمد به امام جمعه جدید شهرستان گفت: حجت الاسلام سبحانی پیر فرزانه ای است که همه بهتر از من می دانند حدود۲۳ سال برای مردم گنبد صادقانه و خالصانه خدمت کردند و تلاش داشتند.
عبدالقدیر کریمی ادامه داد  به دلیل همین خلوص ، زهد، تقوا ، روحیه حق طلبی و عدالت جویی و روحیه توجه و مهربانی به مردم و در میان مردم بودن، ایشان  در دل مردم جای دارند و مردم با تمام وجود قدرشناس و قدردان حجت الاسلام سبحانی هسند و تا عمر دارند خاطراتی خوبی که با ایشان دارند را فراموش نخواهند کرد.

حجت الاسلام سبحانی منادی وحدت در منطقه است
امام جمعه اهل سنت گنبد نیز در سخنانی از زحمات چندین ساله حجت الاسلام سبحانی تقدیر کرد و سبحانی را منادی وحدت در منطقه خواند.
عبدالباسط نوریزاد اذعان کرد: جامعه اهل سنت حجت الاسلام سبحانی را نه تنها یک امام جمعه بلکه دلسوز جامعه اسلامی می دانند.

وی در ادامه سخنانش افزود: ما حجت الاسلام سبحانی را متعلق به همه اقوام و مذاهب به ویژه اهل سنت میدانیم و همانطور که در این مدت در کنار ایشان بودیم در راستای حفظ آرمانهای انقلاب و تحقق منویات رهبری در کنار حجت الاسلام ترابی نیز هستیم.
گفتنی است حجت الاسلام محمود ترابی امام جمعه سابق شاهرود، بر اساس حکمی که از سوی رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور به مدت سه سال از سوی رهبر معظم انقلاب به امامت جمعه گنبدکاووس منصوب شد.
انتهای پیام/

پرینت پرینت

نظر دهید

آدرس ایمیلتان منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری با * مشخص شده اند.

*

بازگشت به بالا