صفحه اصلی / اخبار روز / یک روز همراه عزاداران گنبدی + عکس

یک روز همراه عزاداران گنبدی + عکس

قابوس نامه ؛ دسته های عزاداری به یاد شهدای کربلا علم به دست به دیدار خانواده های شهدای گنبدکاووس رفتند. خانواده هایی که اول جان دادند  و امروز مالشان را در راه حسین(ع) و خدای حسین(ع) قربانی میکنند
قابوس نامه ؛ این تصاویر زیبای دل سپردگی خانواده هایی است که به عشق حسین و علمدارش ـ ابالفضل العباس ـ با قربانی کردن گوسفند به پیشواز علم و دستۀ عزاداران می روند  تا مصداقی بر آیۀ «جَاهَدُواْ فِی سَبِیلِ اللّهِ بِأَمْوَالِهِمْ وَأَنفُسِهِمْ» باشند.

عاشورا (7) عاشورا (9)

اینجا عکس پیری را دیدم که بر روی میزی که با پارچۀ سبز منبرک به نام امام حسین(ع)  مزین شده بود  قرار دارد و چند نفری که چند قدم آن طرف تر با اسفند به پیشواز دسته های عزاداری آمده بودند.

عاشورا (11)

و در گوشه ای دیگر خیمه ای را دیدم که روی آن نوشته بود کانون ناشنوایان گنبد ! جوانانی ساده که با یک سینی چای از رهگذران و رانندگان پذیرایی می کردند. جوانانی که گرچه از نعمت شنیدن با گوش سر محروم بودند اما انگار با گوش دل آه و ناله های اهل بیت در صحرای کربلا را می شنیدند که آنان را اینگونه سقای عزاداران حسینی کرده بود.

عاشورا (3) عاشورا (2)

هر کس به نوعی به دنبال عرض ارادت به ارباب است . این هم نوعی عرض ارادت «ماشین نویسی صلواتی»! چند جوان وچند راننده  و رنگ و ماشین هایی که به نام و نقش و نگارهای زیبا آراسته شده بود.

عاشورا (15)عاشورا (5) عاشورا (6)

و آن طرف تر مسجد نیمه تمام عسگریه است  که حضور مردم حکایت از این داشت که زمین سرد و نمورآنجا هم مانع برپایی عزای سید و سالار شهیدان و حضور نمازگزاران وعزاداران نخواهد بود!

عاشورا (10)

ایستگاه آخر ! امامزاده یحیی بن زید بود وعزادارانی که از شهرهای اطراف به اینجا آمده بودند تا با زیارت فرزندی از تبار حسین تسکینی بر دل بی قرار خود در  این روزها باشند.

   عاشورا (4) عاشورا (14)

پرینت پرینت

یک نظر

نظر دهید

آدرس ایمیلتان منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری با * مشخص شده اند.

*

بازگشت به بالا