صفحه اصلی / اخبار روز / گنبد نیازمند شخصی با نگاه فراجناحی است
هشدار به شنید هایی از جابجایی در فرمانداری گنبد؛

گنبد نیازمند شخصی با نگاه فراجناحی است

gonbadهمگان می دانند گنبد کاووس همیشه آماج و گلوگاه تحولات استان بوده و رفتار و عملکرد مسئولین این شهرستان بسیار مهم است و هیچ گاه با تندروی های سیاسی مسئولین، شهر رنگ پیشرفت و آبادانی به خود نگرفته است.

به گزارش قابوس نامه ، اخیرا برخی شنیده ها و گفته ها از جابه جایی فرماندار گنبدکاووس خبر می دهد که لازم است در این رابطه چند نکته یادآور شود.
ابتدا می توان به هنگامی که شهدای منا را آوردند اشاره کرد که فرماندار ویژه گنبد یکی از پیگیرترین مسئولین در جهت تشییع و تدفین این شهدا بود.

مسئله دیگر ورود مقتدرانه برای حفظ منافع مردم در جریان کورس اسبدوانی گنبد بود که مردم هنوز یادشان نرفته است وقتی اسبدوانی با اعتراض شدید مردم روبرو شد، فرماندار کورس بهاره اسب‌دوانی گنبد را موقتا تعطیل کرد و با فراخواندن همه مردم و فرمانداران دو شهرستان دیگر مطالبه و خواست مردم را پیگیر شد.

حمیدی مقابل مسئولین کشوری در جهت حفظ سرمایه های اقتصادی شهر ایستاد وهیچگاه از یاد نخواهد رفت که فرماندار گفت :من مطالبه تمام مردم را می خواهم و مردم حاضر در جلسه نیز با بیان اینکه حمایتت می کنیم، به او دلگرمی می دانند.

شروع طوفانی وی در سال اقتصاد مقاومتی یکی دیگر از عملکرد های مناسب وی است که حتی برخی مسئولین را در عمل به آن مورد خطاب قرار داد و به سلب توفیق خدمت از آنها هشدار داد.

انتخاب شورای مبارزه با مواد مخدر به عنوان برترین شورای استان، مطالبه سهم ۲۲و نیم درصدی گنبد از اعتبارات استان ، شروع فعالیت در راستای محرومیت زدایی از حواشی شهر ، اینها تماما مواردی است که در راستای فراجناحی عمل کردن وی حاصل شده است.

در اینجا مسئله صرف بر شمردن خدماتی که در مدت حضور محمد حمیدی در گنبد ارائه شده است نیست و قطعا انتقاداتی نیز به عملکرد هر مدیر از جمله وی وارد است اما اعتقاد به مشاوره در کلیه زمینه ها و تعامل سازنده با بخش های مختلف یک حسن برای وی به شمار می رود که هم مسئولین و هم مردم به آن اذعان دارند.

علی ای حال به نظر نمی رسد که این نکته بر کسی پوشیده باشد که کسی در گنبدکاووس می تواند مدیریت موفقی داشته باشد که فراجناحی عمل کند. چرا که هیچ گاه عملکرد های سیاسی و جناحی در این شهرستان به پیشرفت آن کمک نکرده است و مطمئنا انتخاب نیروی سیاسی با جهت گیری های تند، نمی تواند آرامش و آبادانی را برای این شهر به همراه داشته باشد.

و قطعا اگر محور تغییرات در نهاد ها نگاه به سمت و سوی سیاسی صرف و صدور بیانیه و امثالهم باشد این سرزمین هیچگاه رنگ آبادانی به خود نخواهد گرفت.
هر چند این مسئله از سوی استاندار نیز مورد تائید است چرا که وی در روز معارفه حمیدی در دفاعی تمام قد از حمیدی در مقابل برخی حواشی ایجاد شده ،اظهار کرد: من تنها از حمیدی کار می خواهم و من به جای او سیاسی خواهم بود.

صادقلو در این مراسم اذعان کرد: حساسیت هایی نسبت به شهرستان گنبد و قابلیت های آن دارد و شاید امروز هویت گنبد یک قابلیت نظام مهندسی را می خواهد و با اشاره به اینکه فلسفه تغییر فرماندار گنبد نه بسته به ظرفیت و تودیع ،بلکه جابجایی است وجود هر گونه اراده و خط دهی موثر در انتصاب را رد کرده و تاکید کرد وامدار هیچ کس نیست.

حال با توجه به این اظهارات اگر قرار بر تغییر نیز باشد و با فرض اینکه شنیده ها مبتنی بر تعویض فرماندار درست است از استاندار انتظار می رود دلایل این جابجایی به صورت شفاف برای مردم عنوان شود تا با توجه به وجود انتخابات و قرار گرفتن در سال پایانی دوره خدمت دولت تدبیرو امید، هر کس به ظن خود ترجمه دیگری از این جابجایی نداشته باشند.

در پایان تاکید میکنیم ، هر چند این موضوع از سوی هیچ مرجع رسمی اعلام نشده و بر اساس شنید ها و انتشار مطالبی در فضای مجازی است اما لازم دانستیم بر فرض تحقق این شنیده ها این مسائل را به مسئولین امر یادآور شویم که گنبد شهری فراجناحی و فرا قومیتی است و این راز سالها وحدتی است که نه تنها در استان بلکه در کشور زبانزد است.

نویسنده : محسن نادران

انتهای پیام/

پرینت پرینت

نظر دهید

آدرس ایمیلتان منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری با * مشخص شده اند.

*

بازگشت به بالا