شماره : 9734
تاریخ : 1400-10-28 11:17
ورود شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران به پرونده پتروشیمی گلستان به شرط اجازه قانون ذی حساب معاون مالی شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران: اگر به لحاظ قانونی، بستری برای ورود به پرونده پتروشمی گلستان فراهم شود، مورد بررسی قرار می‌دهیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قابوس نامه به نقل از خبرگزاری صداوسیما مرکز گلستان؛ هیئت کارشناسی شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران که برای بررسی چالش‌های پیش رو و راهکار‌های راه اندازی پتروشیمی گلستان دیروز وارد استان گلستان شدند، امروز از این مجتمع از نزدیک بازدید کردند.

اشرافی، ذی حساب معاون مالی شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران گفت: اگر به لحاظ قانونی، بستری برای ورود به پرونده پتروشمی گلستان فراهم شود، مورد بررسی قرار می‌دهیم.

حیدر آسیابی، رئیس کل دادگستری گلستان نیز گفت: رئیس قوه قضاییه همه اختیارات قضایی لازم را به استان تفویض کرده و تاکید بر راه اندازی این طرح است.

رمضانعلی سنگدوینی، دبیر مجمع نمایندگان گلستان هم گفت: بعد از تعیین تکلیف قضایی، به سرمایه گذار نیاز داریم و در حال رایزنی در این زمینه هستیم.قرار است نتیجه بررسی این هیئت به زودی به استان ابلاغ شود.

ساخت مجتمع پتروشیمی گلستان آبان۸۵ در شمال شهرستان آق قلا، آغاز شد و بیش از ۹۰هزار نفر در استان گلستان و حتی سایر استان‌ها سهام این مجتمع را خریدند.اما اکنون پس از ۱۵سال، به گفته الطفات کامیاب، رئیس فعلی هیئت مدیره پتروشیمی گلستان؛ این مجتمع تا کنون فقط ۲۰درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

انتهای پیام/