شماره : 9736
تاریخ : 1400-10-30 10:58
رییس سازمان بسیج رسانه کشور در گرگان: رسانه ها مطالبه گر و مدافع افکار عمومی باشند مسوول بسیج رسانه کشور گفت: نگاه رسانه از نگاه رهبر معظم انقلاب، نگاه امیدآفرینی و مطالبه‌گری جامعه بوده و رسالت اصلی بسیج رسانه حمایت از مطالبه‌گری است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قابوس نامه به نقل از ایرنا؛ رییس سازمان بسیج رسانه کشور گفت: رسانه ها بدون وابستگی سیاسی با نگاه فراجناحی مطالبه گر و مدافع افکار عمومی و اجتماع باشند و از فساد جلوگیری کنند.

به گزارش ایرنا، عباس محمدیان روز چهارشنبه در نشست با اصحاب رسانه گلستان در مجتمع عاشوراییان گرگان افزود:  رسانه های مستقل هویت، ارزش، قرب و جایگاه داشته که  منافع ملی را بر همه مسائل ارجحیت نهاده و برای نظام و آرمان های آن تلاش می کنند و نگاه مثبت اندیشی را به جامعه برای همگرایی و همدلی بیشتر تزریق کنند. 

وی تصریح کرد:اصحاب رسانه مجازی و مکتوب شناسنامه هویت انقلاب اسلامی، شهر، استان و کشور هستند و می توانند از فراموشی سبک جلوگیری کنند.

وی اظهارداشت: دولت سیزدهم در کنار چالش ها فرصت های بسیاری داشته و از مطالبه گری ها در راستای آرمان های انقلاب  حمایت می کند.
محمدیان یادآور شد: رسانه ها امروز وظیفه تزریق نگاه امیدآفرینی به جامعه را در مقابل تحریف های دشمنان برعهده دارند و امیدواریم جبهه رسانه در عصر فناوری ناآگاهانه با خودباختگی برای دشمن کوچه باز نکنند.

رییس سازمان بسیج رسانه کشور گفت: افق سند چشم انداز ۱۴۰۴  با ظرفیت ها و دستاوردهای روشن حرکت تحول های نظام در عرصه های مختلف بوده که اصحاب رسانه نقش چشمگیری در تحولات و برطرف کردن چالش ها دارند، رسانه ها باید برنامه، نقشه و حرکتی برای خود ترسیم کنند زیرا اصحاب رسانه شهروندانی با وظایف سخت تر در راستای آرمان های انقلاب هستند.

محمدیان بیان کرد: در  ۱۰ استان کشور با شرایط و ظرفیت های خاص از جمله گلستان دفتر حمایت حقوقی اصحاب رسانه  افتتاح می شود.

به گفته وی شرکت تعاونی اصحاب رسانه، قرارگاه رسانه ای و اولین باشگاه رسانه های محلی کشور با همدلی، هم افزایی، همگرایی  و همیاری  فعالان این عرصه افتتاح و راه اندازی  خواهد شد.

محمدیان با اشاره به آماده شدن ترسیم  نقشه راه پنج ساله رسانه کشور و نهضت آموزش افزود: سطح سواد جامعه ایران از نظر آموزش و سواد رسانه ای جز  فقیرترین کشورها ست که امیدواریم با  ابلاغ نقشه راه پنج ساله هیچ دولتی غصه رسانه را نداشته باشد.

وی گفت: برای گلستان همانند 10 استان برتر رسانه برنامه ریزی شده و در راستای آن برای تربیت نیروی کارآمد و کادرسازی  همتراز انقلاب از آموزش های رسانه ای  استان حمایت خواهیم کرد.

وی با اشاره به برگزاری جشنواره ابوذر خاطرنشان کرد: انتطار استقبال و حضور بیشتر اصحاب حرفه ای و محلی  رسانه در جشنواره ابوذر در این فصل رویش و نبوغ استعدادها  برای ظهور ظرفیت های جدید را داشتیم.

محمدیان با اشاره به هشت سال دفاع مقدس و انقلاب اسلامی گفت: هر کشور، انقلاب و نظامی رویش و ریزش داشته  اگر در هشت سال دفاع مقدس حدود  ۲ میلیون نفر در جبهه حضور داشتند در جنگ تمام عیار امروز  در عصر روزنامه نگاری که سخت تر از هر لحاظ بوده بیش از  ۸۲ میلیون نفر درگیر  هستند.
وی خاطرنشان کرد : در زمان حاضر پیگیری بیش از ۸۰ درصد افراد شبکه های مجازی بجای پایگاه های خبری بوده که جای تامل دارد.

گلستان مطابق سرشماری نفوس و مسکن سال ۹۵، یک میلیون و ۸۶۹ هزار نفر جمعیت متشکل از اقوام و مذاهب مختلف در ۳۴ نقطه شهری و هزار و ۷۵ روستا دارد و در این استان شمالی ۱۶۵ نماینده نشریه سراسری فعال، ۴۲ پایگاه خبری، ۱۳۶ دفتر رسانه ای شامل خبرگزاری، نشریه چاپی و الکترونیکی مشغول فعالیت هستند.

انتهای پیام/