گروه : ورزشی / ورزشی /

شناسه: 9293

09 مرداد 1400

دیدگاه: 0

ارسال توسط:

حسام:دوران حدادی به اتمام رسیده/ من هم با ۷۰ سال سن، ۵۰ متر را پرتاب می کنم!

قهرمان اسبق پرتاب دیسک آسیا گفت: چندین سال است که دوران ورزشی حدادی به اتمام رسیده و ما باید در این مدت چندین نفر را جایگزین او می کردیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قابوس نامه ؛ سلمان حسام قهرمان اسبق پرتاب دیسک آسیا در خصوص دلایل ناکامی حدادی در المپیک در گفتگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانا اظهار داشت: نتیجه خودمحوری و هزینه کردن بدون مشورت با پیشکسوتان همین است. آقایان سالهاست که پشت مدال حدادی سنگر گرفته اند و پز آن را می دهند. در شهرستانها چندین ورزشکار داریم که بالای ۶۰ متر پرتاب می کنند اما صدایشان به جایی نمی رسد. فدراسیون حدادی را به آمریکا اعزام کرد و نتیجه این شد. تفتیان را به فرانسه و انگلیس فرستاد که او هم در جام باغبانباشی از نماینده عراق شکست خورد. پس از باخت مقابل عراق، او را مجددا به انگلیس فرستادند. شما را به انگلیس اعزام کنند، نمی روید؟ هر کسی باشد می رود و می گردد، وقتی مسئولیتی برای او ندارد. اینها همه بیت المال محسوب می شود و فدراسیون باید پاسخگوی تمام آنها باشد.

دارنده برنز بازیهای آسیایی تهران در خصوص هزینه های حدادی اضافه کرد: حدادی از فدراسیون ماهانه دو یا سه میلیون حقوق می گیرد. همچنین ماهانه 5 میلیون تومان از کمیته ملی المپیک دریافت می کند. خرج سفرها و حق ماموریت ها را نیز دریافت می کند. تا جایی که می دانم یکبار 100 هزار دلار و بار دیگر 30 هزار دلار پرداخت کرده اند. اینها همه هزینه هایی هستند که جزو حقوق او محسوب نمی شوند و به شکل حقوقی پرداخت نمی شوند. باور کنید صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک برای ورزشکاران المپیکی از چیزی دریغ نکرده و هر کاری از دستشان آمده، انجام دادند. همین احسان حدادی را برای یک عمل ساده خار پاشنه به آلمان فرستادند.

وی در خصوص استفاده از مربیان خصوصی برای ورزشکاران عنوان کرد: مک ویلکینز را به همراه یک ماساژور و یک مربی تغذیه به کیش فرستادند که یک نفر را تمرین دهد. لااقل می توانستند چند ورزشکار دیگر را هم به این اردو بفرستند که مربی خارجی، به جای یک نفر، چند نفر را تمرین دهد. همین خرج را اگر برای ورزشکاران شهرستانی با آن قدهای بلند و ژنتیک مستعد می کردند، خیلی بهتر نتیجه میداد. ما باید از مربیان به صورت همگانی استفاده کنیم. اینها تمام مسائلی هستند که صیامی باید پاسخگو باشند.

او با اشاره به اتمام دوران ورزشی حدادی افزود: خیلی وقت پیش دوران حدادی به اتمام رسیده. از لحاظ ورزشی چهار یا پنج سال پیش دوران حدادی به اتمام رسید و ما باید در این مدت 10 نفر را جایگزین او می کردیم. البته احسان را دوست دارم و قصد تخریب او را ندارم. به هر حال او نیز برای ما افتخارآفرینی کرده اما جایی که عسل باشد، هیچ کس مربا نمی خورد. به او پول می دهند، خب معلوم است قبول می کند. اگر بخواهند او را مجددا به آمریکا اعزام کنند، معلوم است قبول می کند. درد ما این است که هیچکس او را بازخواست نمی کند. فدراسیون پول می دهد و او قبول می کند.

حسام در خصوص ابراز تمایل حدادی ازحالا برای شرکت در المپیک پاریس گفت: بهتر است سرمایه گذاری که قصد داریم روی حدادی انجام دهیم، روی چندین ورزشکار شهرستانی انجام دهیم. بیاییم از حالا کسانی مانند شیری و رضایی را پرورش دهیم و این ورزشکاران را به ۷۰ متر برسانیم. حدادی با همین پرتاب ۵۸ متر نیز در آسیا اول نشود، دوم یا سوم می شود. ما باید بزرگ فکر کنیم و سطح خودمان را بالا ببریم. بنده در همین ۷۰ سالگی بالای ۵۰ متر پرتاب می کنم.

وی در خصوص اینکه حدادی پس از هر شکست مصدومیت را بهانه می کند، گفت: با کمر مصدوم کسی نمی تواند بالای ۵۰ متر پرتاب کند و مجبور است این حرف ها را بزند. این حرف ها را نزند چه بگوید؟ بگوید که چرا به من پول می دهید و یا چرا مرا به آمریکا اعزام می کنید؟

قهرمان اسبق آسیا در خصوص استفاده فدراسیون از پیشکسوتان اضافه کرد: صیامی به هیچ عنوان از پیشکسوتان استفاده نمی کند زیرا فکر می کند که با حضور امثال ما، عرصه بر او تنگ می شود. بنده در 4 دوره بازیهای آسیایی و در دو المپیک مونیخ و مونترال شرکت کرده ام و 4 دوره مربیگری در ایتالیا و روسیه و... گذرانده ام. مک ویلکینز مربی حدادی با این همه هزینه چه کرده؟ او هم دوره من در المپیک ۱۹۷۶ مونترال بود. صیامی اگر نمی خواهد از ما در راس کار استفاده کند، حداقل می تواند از ما به عنوان دستیار در کنار چشم رنگی ها استفاده کند. ما در این رشته برای ایران مدال و امتیاز آورده ایم و ادعا داریم. فدراسیون در جام باغبانباشی از کارشناسان دعوت هم نکرد. شهرستانی ها را به من بدهند المپیک آینده آنها را به ۷۰ متر می رسانم. اگر زیر ۷۰ متر پرتاب کردند، تمام حقوق و اموال مرا مصادره کنند. متاسفانه اینها همه درد است و ما را در کنج خانه حبس کرده اند.

انتهای پیام/

نویسنده :

نظرات
آرشیو