شناسه: 9555

01 آبان 1400

دیدگاه: 0

ارسال توسط:

پاسخ مسئولین به نبودن نام گنبدکاووس در لیست طرح نهضت ملی مسکن

رئیس اداره نظارت راه و شهرسازی استان از علت نبودن نام گنبدکاووس در لیست محل احداث طرح نهضت ملی مسکن می گوید.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قابوس نامه؛ با آغاز ثبت نام طرح نهضت ملی مسکن در کشور بسیاری از مردم گنبدکاووس به نبودن اسم شهرستان در لیست محل های احداث این طرح گله مند بودند.

مهندس خواجه،رئیس اداره نظارت اداره کل راه و شهرسازی استان، در گفت و گو با خبرنگار قابوس نامه گفت: گنبدکاووس دومین شهر بزرگ استان است و احداث مسکن در این شهر ضروری است اما  فقدان زمین مناسب در لیست دارایی های اداره کل راه و شهرسازی موجب شد تا نام این شهرستان در لیست ثبت نام قرار نگیرد.

وی افزود: ده شهری که در لیست ثبت نام قرار دارند از جمله شهر هایی هستند که اداره راه و شهرسازی استان مالک زمین بوده و یا زمین به صورت مازاد از طرح اقدام ملی مسکن باقی مانده است که متاسفانه در گنبدکاووس چنین ظرفیتی وجود نداشت.

مهندس خواجه با اشاره به اهمیت اجرای این طرح در گنبدکاووس تصریح کرد:  شناسایی زمین توسط شورای مسکن به ریاست استاندار انجام می شود که طبق قانون و دستور صریح استاندار جدید، اداره ها و ارگان های دولتی گنبدکاووس موظف شدند اراضی خود را به این شورا معرفی کنند تا شورا برای محل مناسب احداث در گنبدکاووس تصمیم گیری کند.

وی در پایان اظهار کرد: ما به شدت پیگیر اجرای این طرح در گنبدکاووس هستیم و امیدواریم با شناسایی و اختصاص زمین در گنبدکاووس به زودی این شهرستان هم در لیست محل احداث قرار گیرد.

انتهای پیام/

نویسنده :

نظرات
آرشیو